האם מקורות המידע כיום הם מספרים או אינטרנט?

מקורות מידע

המידע שאנו רוצים לקבל בכל נושא אפשרי, הפך נגיש מאי פעם! כיום, אפשר לבדוק כול נושא ברשת האינטרנט, החל מקבלת מידע על כל תחום מאתרים כמו ויקיפדיה, מאתרי מידע, תוך עיון במאמרים מקצועיים, צפייה בסרטונים ועוד. בכך הופך החיפוש בספרים (מה שהיה נדרש בעבר) לשכיח פחות, והחיפוש אחר מידע באינטרנט, מתרחש באופן טבעי.

נושאים רבים ומגוונים

ברחבי הרשת יש לא מעט מידע על תחומים שונים ומגוונים, החל מנושאים כמו מדע, פיזיקה, מתמטיקה וכו', ועד לנושאים כמו טיפוח, קוסמטיקה ואופנה – כך שניתן למצוא מידע על כל תחום שקיים. ההבדל הוא שבספרים המידע לא משתנה, ואילו ברשת, המידע מתעדכן כל הזמן, מה שמאפשר לגולשים לקרוא בכל רגע נתון ולהישאר מעודכנים בכל החידושים בתחום. בשל כל אלה, רבים אשר רוצים להתעדכן בתחומים שחשובים להם עושים זאת דרך אתרים ייעודיים. כך למשל מי שמתעניין בעולם הנדל"ן, ימצא באתר נדל"ן איכותי את כל המידע הנחוץ לו.

מה ניתן למצוא ברשת?

המידע באינטרנט מאוד מגוון, כך שמלבד כתבות מגזין שונות של אתרים מוכרים כמו YNET, מעריב, מאקו וכו', תוכלו למצוא תכנים מגוונים ומעשירים יותר. הנה כמה דוגמאות:

מאמרים מקצועיים

בלא מעט אתרים בנישות שונות, ניתן למצוא מאמרים מקצועיים שנכתבו על ידי מומחים בתחום. החל מאתרים של אנשים פרטיים ועד לאתרים של ארגונים וחברות גדולות. המאמרים הללו בדרך כלל מספקים לקהל היעד את המידע הרצוי, ומוגשים באופן קליל ובכתיבה קולחת.

מקורות מידע

מאמרים אקדמאיים

ברשת ניתן למצוא גם לא מעט מאמרים אקדמאיים. כן – כאלה שפורסמו בכתבי עת אקדמאיים או בספרי לימוד שונים. המאמרים הללו נמצאים באתרים ייעודיים, או שניתן להורידם כקובצי PDF. אגב, טוב לדעת שמאמרים מסויימים שנמצאים באתר הכנסת, נחשבים אף הם למאמרים אקדמאיים ולו בשל העובדה שבוצע מחקר מעמיק על מנת לאושש את הטענות המוצגות בכל מאמר.

מידע מתוך ספרים

ברשת תוכלו למצוא סריקות או צילומים מתוך ספרים, כמו גם קובצי PDF שניתן להוריד למחשב האישי, או לקרוא אונליין. לעיתים מדובר בשירות בתשלום ולעיתים הוא חינמי. מכאן, בהחלט ניתן לומר שגם המידע המצוי בספרים הופך לנגיש עבור כל מי שרק רוצה, גם בלי שיצטרך להגיע אל הספרייה.

 

לסיכום, ספרים הם בהחלט מקור מידע מצוין, אבל יחד עם זאת, הוא אינו מתעדכן והמידע המצוי בספר נשאר סטטי. באינטרנט לעומת זאת, המידע מתעדכן כל הזמן, כשניתן לקרוא על תחומים מגוונים ולהעמיק את הידע בקלות ובמהירות.

נגישות
גלילה לראש העמוד