לקראת 2020: 5 המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה

שנת 2020 בפתח ומי שרוצה לדעת באיזה מסלול לימודים לבחור: כבר מגיע לימים פתוחים של מכללות ואוניברסיטאות, חוסך כדי לממן את שכר הלימוד עבור המקצוע שהוא מעוניין בו, או מטייל בעולם רגע לפני שהוא מתחיל ללמוד. אבל מה עם מי שטרם יודע מה יעשה כשיהיה גדול? מי שעדיין לא בחר מסלול לימודים – כדי שיכיר 5 מקצועות מבוקשים בשוק העבודה. בכך יהיה קל יותר לבחור במסלול הלימודים. אז מהם המקצועות שנחשבים פופולאריים? הנה הרשימה:

הנדסאים

בשנים האחרונות ישנו ביקוש ללימודי הנדסה, משום שהנדסאים או מהנדסים הם חלק בלתי נפרד מהמשק הישראל ומכלכלת העולם. מי שירצה ללמוד מקצוע שיפתח לו המון דלתות בעתיד, יוכל לבחור בלימודי הנדסת תוכנה, או הנדסת תעשייה וניהול שנועדה לשיפור תהליכים ארגוניים, כמו גם בהנדסת חשמל שדרושה מאד להנעת תהליכים ופיתוחם טכנולוגיים. עוד ניתן לבחור בלימודי הנדסת חומרים מתקדמים עבור השתלבות בתעשיית הייצור, או הנדסת פרמצבטיות שעוסקת בתחום פיתוח תרופות ומזון, ואפילו בהנדסת מכונות. לאחר הלימודים, אפשר להתברג למגוון תעשיות ולבחור במשרה ראויה ומתגמלת, בארץ או בחו"ל.

הייטק

זה נכון. כול רשימה של מקצועות נחשקים בעשור האחרון תציג במקומות הראשונים את מקצועות ההייטק, כי מה לעשות – תחום זה שולט בחיינו כמעט בכול אספקט. מי שילמד את מקצועות המחשוב, מי שיוציא תואר בבניית אפליקציות, מי שעוסק בתחום המדיות החברתיות, מערכות המידע אבטחת המידע והסייבר – יוכל להשתלב במשרדי הייטק בארץ או בחו"ל. משרות בהייטק הן מתגמלות מאד ומספקות אורח חיים מעולה עם עבודה שכיף לעסוק בה ומשרדים שכיף להיות בהם.

המקצועות המבוקשים ביותר 2020

מכירות ושיווק

אז יש לנו בעולם המון מפעלים וארגונים, יש אפליקציות ומערכות טכנולוגיות, מוצרים ושירותים, ומישהו צריך לשווק אותם לקהל היעד. בעולם צרכנות גלובאלי ופתוח, אנשי שיווק ומכירות הופכים מבוקשים מאד! בזמן שמי שיבחר בתחום – ייהנה ממקצוע מספק וממשכורת שבנויה משכר בסיס ובונוסים שמנים על מכירות. אנשי שיווק הם חלק בלתי נפרד מהעולם הצרכני שאנו חיים בו, לכן לימוד שיווק ומכירות – יהיה מעולה עבור הכריזמטיים שביננו.

נהגים

כן, קראתם נכון! נהגי אוטובוס, נהגי משאיות, ושליחים, הם בעלי מקצוע מבוקשים מאד! בעיקר בתחום השינוע והשליחויות. גם הובלה של סחורה באמצעות משאיות הוא מקצוע מבוקש. לכן מי שילמד לנהוג על משאית, על סמיטריילר, אוטובוס ובכול כלי רכב מסחרי – יוכל להשתלב בקלות בעולם הנהיגה שנחשב כזה שיש בו יתרונות כמו: שכר גבוה, עבודה לילית עבור סטודנטים, קבלת בונוסים על הגשמת יעדים וכמובן נהיגה במשאית צמודה או ברכב שליחויות אטרקטיבי.

כותבי תוכן

גם כותבי תוכן שכותבים מאמרים כמו בנושא חיפוש עבודה ומסלולי לימוד אטרקטיביים, הם אנשי מקצוע מבוקשים, בעיקר משום שמרבית העסקאות, הרכישות והתקשורת העסקית – נעשית באמצעות רשת האינטרנט והרשתות החברתיות.

כותבי תוכן שעוסקים בכתיבה שיווקית, עיתונאית, מסחרית וברעיונאות – הפכו בעלי מקצוע שצריך בכול תחום, החל מכותבים עבור חברות הייטק, עד לפרילנסרים שכותבים עבור אנשי עסקים, חברות, חנויות און ליין, עיתונים, מגזינים ושאר פלטפורמות.

כעת, לאחר שהבנתם מי בעלי המקצוע המבוקשים ביותר – זה הזמן לבחור מסלול לימוד מתאים.

נגישות
גלילה לראש העמוד