מרחיבים את הידע הכללי: כל מה שצריך לדעת על ביטוח חובה לאופנוע

יש לכם אופנוע, קסדה וכפפות רכיבה? עתה יש לוודא שקיים ברקע ביטוח חובה. מדוע? ראשית כי החוק דורש. מה מעבר, מדוע זה אינטרס שלכם לא פחות משל המדינה? ממה המחיר של ביטוח חובה מושפע, האם ניתן להוזיל עלויות, למי כדאי לנצל ביטוח חובה מוזל, מה הביטוח מכסה ובאלו מקרים? אם גם אתם בימים אלו לקראת בחירה של ביטוח חובה, מוזמנים להבין כיצד הכי נכון לסגור את הביטוח על הצד הטוב ביותר. כל מה שחשוב וראוי לדעת בנושא מרוכז עבורכם ממש כאן.

ביטוח חובה – אינטרס דו צדדי

ראשית נציין שביטוח חובה מהווה אינטרס כפול. אינטרס של המדינה ושלכם הנהגים. מצידה של המדינה, היא מבקשת לוודא שאנשים לא יקלעו לחובות כבדים רק כיוון שלא היה להם מהיכן לשלם הוצאות רפואיות. מצדכם, אינכם רוצים לעבור מסטטוס של אנשים שסוגרים את החודש לסטטוס של אנשים שמחפשים תרומות, רק כיוון שאין להם מהיכן לשלם הוצאות רפואיות, או רק כיוון שבעקבות תאונה אינם יכולים להמשיך לעבוד, ובמקביל אין מי שיכסה עבורם הפסדים שנוגעים לאובדן כושר עבודה. עתה לאחר שהבנו מדוע מדובר באינטרס דו צדדי, נעצור להעניק מידע נוסף בנושא. ממה נתחיל? אומנם אין זה נחמד (אך כן חיוני), ועל כן נתחיל מהרתעה. חשוב תדעו כבר עתה שהמדינה לא רואה בעין יפה אנשים שמנסים לעקוף ביטוח חובה. שורה תחתונה? אם שוטר יתפוס אותכם מבלי שיש ביטוח חובה בתוקף, אתם צפויים לקבל קנס כספי משמעותי, ואף ייתכן שתישלחו למאסר.

 

 

 כיסוי מלא של הוצאות רפואיות

לאחר שהבנו מדוע המדינה לא סלחנית כלפי מי שלא עושה ביטוח חובה לאופנוע ולאחר שהבנו מדוע אין זה חכם מבחינתכם להוציא את האופנוע מטר מהחנייה מבלי שיש ברקע ביטוח חובה, נעצור להבין מדוע הביטוח כלכלי. ובכן אם נעצור לרגע בעמדת הסטטיסטיקה, נמצא שהיא פחות מחמיאה לאופנוענים. הנתונים מצביעים שיחסית לנהיגה ברכב, נהגי אופנועים יותר מועדים לפורענות. עתה נציין את הנתון המרכזי: ביטוח חובה מכסה מגוון נרחב של הוצאות רפואיות, כולל הוצאות שנוגעות לסבל וכאב. אי לכך אם עוברים תאונה, טוב לדעת שהביטוח מעניק כיסוי מלא ואף מידי (נתון משמעותי) עבור כל הוצאה רפואית. אם כל זאת לא מספיק, נוסיף שאם רק אם תפגעו בטעות בהולכי רגל/ נוסעים, הביטוח יכסה כל הוצאה רפואית רלוונטית.

כיסוי אובדן ימי עבודה

עתה לאחר שהבנו עד כמה ביטוח חובה חיוני כדי לכסות הוצאות רפואיות, נוסיף ונחדד שהוא גם מכסה אובדן ימי עבודה. עברתם תאונה ועל כן במשך חודשים שלמים נדרשים להישאר בבית? הביטוח יוודא שאינכם נשארים חסרי הכנסה. בנקודה זו רבים עשויים לתהות האם הביטוח בכל זאת מיותר, וזאת כי יש ברקע ביטוח אובדן כושר עבודה ואף ביטוח בריאות פרטי. ובכן יש להבין שמעבר לעובדה שביטוח חובה אינו נתון לבחירה, הוא גם מעניק מענה הרבה יותר מקיף ואף נכנס לפעולה באופן הרבה יותר מידי, וזהו בדיוק התרחיש הרצוי מבחינתכם.

קיים ביטוח חובה מוזל

לסיכום נציין שניתן להשיג הנחה משמעותית בביטוח חובה. האומנם? נכון להיום רוכבי אופנועים מוזמנים לבחור בין ביטוח חובה רגיל לבין ביטוח חובה מוזל. בתמורה להנחה משמעותית נדרשים דמי השתתפות עצמית. האם זה כדאי? ובכן המשמעות של ביטוח מוזל היא שלא רואים שקל מהביטוח כל עוד לא מדובר בכיסוי רפואי שמגיע ל-25,000 ש"ח. מעבר לכך, הכיסוי מכסה רק אובדן של 7 ימי עבודה. כדאי עבורכם? ובכן אם יכולים להתמודד יחסית בקלות עם הוצאה רפואית בסך 20,000 ש"ח, או אם תרחיש שבו נאלצים להיעדר מהעבודה למשך זמן ללא סיוע כספי הגיוני מבחינתכם, תיבחרו בכך. אין זה המקרה? ביטוח חובה מלא בהחלט עדיף.

נגישות
גלילה לראש העמוד