בדיוק כמו בספר: Targo consulting יעזרו לכם לבנות תוכנית עסקית לעסק שלכם

פעילות על פי תוכנית, היא כמעט תמיד רעיון טוב. עבור עסקים, הדבר נכון שבעתיים – זו היא הדרך הנכונה והמומלצת להתחיל את הפעילות ולהתקדם. חברות בתחילת דרכן זקוקות לכך בוודאות. חברות בהמשך הדרך, לא יכולות להרשות לעצמן פשוט לוותר על התוכנית שהוכנה בעבר. אלה וגם אלה, עשויות להפיק תועלת רבה מהסתייעות בשירותי ייעוץ איכותיים. אז מי יעזור לכם לבנות תוכנית עסקית לעסק שלכם? ומה זה אומר בפועל? הינה כל התשובות.

חברת טרגו לשירותכם

חברת טרגו (Targo consulting) מסייעת לעסקים להשיג את יעדיהם העסקיים, בתהליך של ניתוח עסקי הליבה, זיהוי הזדמנויות, הכנת תוכנית ולבסוף ליווי ביישומה. שירותי החברה בנושא תוכנית עסקית, עשויים לעניין במיוחד חברות בוגרות. על ידי בניית תוכנית עסקית בסיוע מקצוענים שמנוסים בכך, תוכלו לקבל את התוכנית האופטימאלית עבורכם. חשוב להדגיש, שהיבט ההתאמה ספציפית עבורכם משמעותי מאוד. יש best practices כמעט לכל ענף עסקי. בהנחה שאינכם חדשניים במידה כזו שאתם יוצרים ענף עסקי חדש לגמרי, סביר שיש כאלה גם עבורכם. אך זה לא מספיק, מאחר שכל עסק שונה ומיוחד, בדרכים מסוימות.

תוכנית עסקית במבט על

תוכנית עסקית הוא כלי חשוב ומרכזי, שנוגע מחד באסטרטגיה ומאידך בהיבטים מעשיים מאוד. היא מהווה בו זמנית, כלי לקביעת יעדים, עזר להשגת המטרות וגם עזר לגיוס השקעה.

מה זה כולל עבור חברה בוגרת

תוכנית עסקית עשויה לכלול סקירת מצב החברה, נתונים של ביצועי עבר, KPIs, אסטרטגיית צמיחה ומודל פיננסי. היא תכלול גם תוכנית עבודה, שתיקח את הדברים לרמה המעשית ולעבר העתיד. באופן מיוחד, התוכנית עשויה לכלול אסטרטגיית צמיחה ולגזור ממנה "תוכנית חדירה" לשוק לשם כך. בכל מקרה, האפשרות של ניתוח ביצועי העבר היא מה שמיוחד בחברה בוגרת, בשונה מחברה בתחילת דרכה. מדובר על נתונים חשובים ושימושיים ביותר. בעזרתם, ניתן יהיה להפיק תובנות מעשיות שימושיות. להבין מה לא "עבד", מדוע וכיצד ניתן לתקן זאת בעתיד. במסגרת תוכנית עסקית ניתן לנתח לעומק את היצע המתחרים ובמיוחד, את ההבדלים מול מוצרי ושירותי החברה. מניתוח כזה ניתן להפיק תובנות מעשיות, בהמשך לשאלה מהן ההשלכות המעשיות להבדלים?

 

 

ייעוץ מקצועי – מה עוד הוא יספק בהקשר זה

יועצים מקצועיים לנושא זה, יוכלו לסייע לכם בדרכים רבות, הן לגבי התוכנית העסקית עצמה וגם מסביב לה. בין השאר, מדובר גם על:

  • סיוע בביצוע ניתוחים מקצועיים שונים – כגון Minimum Viable Product (או MVP) או קביעת Key Performance Indicators (או KPI).
  • מחקר שוק – התבססות על מחקר שוק, לשם הבנת עומק של הסביבה העסקית שבה העסק פועל, כולל המתחרים. התוכנית צריכה כמובן להיות מותאמת לשוק שבו פועלים. פירוש הדבר הוא הבנת הלקוח הפוטנציאלי, שיפור התאמת המוצרים והשירותים לכך ועוד.
  • תוכנית שיווקית – שיווק הוא היבט קריטי להצלחת עסקים, כיום אולי יותר מתמיד. לכן, תוכנית עסקית יכולה וצריכה לתת לו התייחסות רחבה.
  • מודל פיננסי – הניהול הפיננסי לא פחות חשוב, מאחר שהמטרה היא בסופו של דבר להשיג רווחיות. בכדי לעשות זאת היטב, צריך לנתח באופן שיטתי את אופן השגת הרווחים מהמוצרים או השירותים שלכם, עלויות שונות, הוצאות קבועות ומיוחדות ועוד. לאחר מכן, תוכלו להפיק מודל פיננסי כללי.

לסיכום

טרגו היא ללא ספק שם שכדאי לכם להכיר, עבור יצירת תוכנית עסקית. נשוב ונדגיש, שהיא מציעה הרבה יותר מכך, כולל סיוע בהערכת שווי, פתרונות מימון וכן ייעוץ לגבי Spin-off.

נגישות
גלילה לראש העמוד