איך מוציאים טופס ירוק?

אם הגעתם לגיל שבו אתם יכולים כבר להתחיל ללמוד נהיגה, המאמר הזה מיועד עבורכם. מה זה טופס ירוק, למה צריך אותו, איך מוציאים טופס ירוק ומה השלבים החשובים שאותם תצטרכו לעבור בדרך? כל התשובות לפניכם.

מה זה טופס ירוק?

הטופס הירוק הינו טופס הסמכה רפואית הכולל אישור מאופטומטריסט (המבצע בדיקות עיניים) ורופא משפחה. במהלך בדיקת ראייה, אופטומטריסט בודק לנו כל לקות ראייה שאיננו מדווחים או יודעים עליה כדי לקבוע אם אנו כשירים לנהיגה ו/או זקוקים למשקפיים. אם ייקבע כי עלינו להרכיב משקפיים במהלך הנהיגה, הדבר יופיע ברישיון הנהיגה. הטופס הזה הכרחי כדי להתחיל ללמוד נהיגה ולגשת למבחן התיאוריה – בלעדיו אתה פשוט לא יכול לגשת אליו. כאן תוכלו למצוא את כל מה שצריך לדעת  בנושא טפסים ירוקים, מומלץ לקרוא לפני שמוציאים.

איך מוציאים טופס ירוק?

רגע לפני שאתם מתכוננים לתיאוריה ומתחילים לימודי נהיגה, כדאי לדעת איך מוציאים טופס ירוק. כדי להוציא את הטופס, כל שעליכם לעשות הוא לגשת לחנות אופטיקה מורשית ולהצטייד בתעודה מזהה או דרכון. בחנות האופטיקה תצטלמו עם תמונה שתופיע ברישיון בעתיד, כך שזה נוטה להיות מביך. בדיקת הראייה עולה 50 שקלים ולאחריה תקבל את הטופס מיד. אם תרצו, תוכלו להדפיס את הטופס בחנות אחת ולבצע בדיקת ראייה בחנות אחרת או באופטומטריסט מורשה אחר, אך האפשרות הראשונה היא החסכונית ביותר בזמן. אם אתם מרכיבים משקפיים או משקפיים הדורשים ראייה לטווח ארוך, הביאו אותם לבדיקה וודאו שהם נקיים.

שלב הבדיקה הרפואית

עם הטופס, זה הזמן לפנות לרופא ותוכלו להוציא אישור רפואי מתאים ללימוד נהיגה. אם יש לך רופא כזה או אחר שיודע את ההיסטוריה הרפואית שלך בשלוש השנים האחרונות, עליך לפנות לרופא המשפחה שלך. חיילים שיוציאו את הטופס הירוק יוחתמו על ידי חובש היחידה או פקיד העירייה.

 

 

אם אתה נוטל ריטלין באופן קבוע, עליך לקבל אישור בכתב מרופא המשפחה שלך כדי לאשר שאתה עושה זאת למטרות חינוכיות בלבד. אם לא מקבלים רופא משפחה, יש לפנות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים כדי להגיש בקשה לבדיקה – תהליך הדורש זמן המתנה רב. לא ניתן לבצע את הבדיקה ללא אישור מרופא המשפחה. האישור הרפואי בטופס הירוק תקף לשנתיים – במידה והבדיקה לא נעשית בזמן זה יש להוציא טופס חדש ולקבל חתימה חדשה. נכון, זה נשמע קצת ארוך, אבל הנה, אתם כבר נמצאים ממש לפני השלב האחרון בתהליך לפני שתיגשו למבחני תיאוריה ושיעורי נהיגה בדרך לרישיון שאתם כל כך רוצים בו.

שלב קבלת אישור ממשרד הרישוי

השלב האחרון בתהליך – חתימה על הטופס במשרד הרישוי, חתימה זו תאשר סופית כי אתה כשיר ומוכן ללמוד נהיגה, לגשת לתיאוריה ולבסוף לגשת לטסט. עכשיו כשיש לנו את הטופס הירוק ומוכנים ללמוד נהיגה, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לגשת למבחן התיאוריה. רק אחרי שתעברו את מבחן התיאוריה בהצלחה תוכלו להתחיל בפועל את שיעורי הנהיגה וכמובן בסופו של דבר לגשת לטסט.

בהזדמנות זו חשוב לציין – טפסים ירוקים הם תהליך פשוט וקל שלא לוקח הרבה זמן, רק וודאו שקבעתם תור לרופא המשפחה שלכם ויש לכם את כל מה שצריך כדי להוציא את הטופס. אם תעשו את כל השלבים כמו שצריך אנחנו בטוחים שהדרך שלכם עד לטופס הירוק תהיה הרבה יותר קלה ופשוטה.

לסיכום,

במאמר זה למדנו מה זה טופס ירוק, למה צריך אותו, איך מוציאים טופס ירוק ומה השלבים החשובים שאותם תצטרכו לעבור בדרך. זה אולי נשמע תהליך קצת ארוך, אך אתם בהחלט בדרך הנכונה.

נגישות
גלילה לראש העמוד