מטומהוק ועד אונטריב: נתחי הבשר מספרי השפים

נתח בשר טוב יכול לספק ארוחה מעולה בלי יותר מידי מרכיבים או מאמץ. בעולם הקולינארי, ישנם נתחי בשר שכל מה שצריך כדי להוציא מהם את המיטב, זה זמן צלייה נכון, מעט מאוד תבלינים, רוטב מתאים ואולי תוספת של פירה או אספרגוס. אז איזה נתחים נחשבים מומלצים על ידי שפים מובילים? הנה כמה הצעות:

טומהוק

אחד הנתחים הטובים והמעולים ביותר שניתן לבחור, בעיקר כשהם מוגשים כסטייק עסיסי. טומהוק הוא נתח מובחר שמקצבים על עצם צלע הפרה המכיל שומן וגידים שתורמים מאוד לטעם העסיסי והנימוח של הסטייק. צורת הסטייק הייחודית מזכירה מעט גרזן ומספקת צלייה נוחה במיוחד. את הסטייק היו צולים שבטים אינדיאניים בדרום אמריקה, שהעניקו לנתח את שמו המיוחד.

אונטריב

נתח מיוחד במינו שאפשר לצלות באופן מושלם! אונטריב הוא נתח שמתאים בעיקר להכנת סטייקים ויש לבחור חלקים רכים לצלייה על המנגל. הנתחים ידועים בעסיסיות וברכות שלהם כשהם נצלים על המנגל, בזמן שחלקים קשים יותר של אונטריב מתאימים לבישול ארוך, כמו למשל עבור הכנת גולש או תבשילי קדירה. כדי להכין תבשיל טוב, כדאי לבחור חלקים משויישים. עבור צלייה על גחלים, יש לבחור חלקים רכים יותר.

 

 

פילה

'פילה' הוא כינוי לחלק המשובח ביותר בנתחים של בקר, בשר לבן ואפילו דגים. מדובר על נתח שמקצבים מהחלק האחורי של החיה והוא עסיסי, אך דל שומן. רבים השפים אשר משתמשים בפילה כדי להפגין יכולות במטבח, משום שמדובר בנתח שדורש טיפול טוב וקצר בתוספת צלייה מדויקת. פילה הוא נתח מעולה עבור הכנת אומצה על מחבת או צלייה על גריל, ומשמש גם להכנת תבשילים וצלי. כתוספת לפילה נהוג להכין רוטב יין אדום או רוטב אחר שמתאים לנתח המשובח.

אנטירקוט

קשה לכתוב סקירה של נתחי בשר מבלי לדבר על מלך הנתחים, הלוא הוא האנטריקוט. נתח זה נחשב פופולארי במטבח הישראלי משום שהוא טעים כמעט תמיד וקשה לחרב אותו. הנתח מכיל רקמת שריר ונלקח מצידה של צלע הפרה. נתחי אנטריקוט טובים שוקלים בדרך כלל 400 גרם, אך אפשר לבקש מהקצב לחתוך נתחים קטנים יותר כאשר מארחים 3-4 אנשים.

דנבר קאט

כדי לגוון ולהנות מנתח עסיסי שאפילו מאפיל על נתחים מוכרים, כדאי להכיר את הדנבר קאט. מדובר בנתח המגיע מאזור הכתף של הפרה ולפני הצוואר: מה שמספק נתח עסיסי וטעים שכיף לצלות או להוסיף לתבשילים ארוכים.

כדי לבחור בשר מתאים עבור הארוחה או הברביקיו שלכם – התייעצו עם הקצב לגבי הבחירה הנכונה, או בחרו קצביה משובחת המספקת מידע על נתחי בשר טובים והתאמתם למטרות שונות.

נגישות
גלילה לראש העמוד