מחפשים פעילויות יצירה מגניבות לילדים? הינה כמה רעיונות ששווה להכיר

פעילות יצירתית עם ילדים מהווה דרך מהנה ומהנה לחיזוק הקשרים המשפחתיים, לצד קידום התפתחות תקינה אצל ילדים. למעשה, עיסוק בפעילויות יצירתיות יחד יכול לספק מרחב בטוח לילדים להביע את עצמם תוך יצירת הזדמנויות להורים ולילדים להתחבר, ועל כן אם אתם מחפשים פעילות יצירה מגניבה שאותה תוכלו  לבצע ביחד עם הילדים שלכם, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם ארבע רעיונות שכדאי להכיר, וליישם כבר עכשיו. מוכנים? בואו נתחיל!

הכנת קצף צבעוני באמצעות צבעי מאכל

פעילות מהנה ויצירתית לילדים יכולה להתבצע במסגרת של הכנת קצף סבון בבית. כדי להתחיל בפעילות, כל מה שאתם צריכים זה בקבוק סבון, מים וצבעי מאכל. התחילו במילוי של קערה במים והוסיפו כמה שפריצים של סבון ידיים. לאחר מכן, השתמשו בכדי פלסטיק של הילדים לערבב את הסבון והמים, עד שנוצר קצף סמיך. בשלב הבא תוכלו להשתמש בצבעי מאכל, ולערבב בעדינות בשביל ליצור קצף צבעוני שלא רק ישדרג את האמבטיה, אלא גם יעניק לילדים יכולת להפעיל את הדימון ואת היצירתיות. למעשה, הכנת קצף סבון יכולה להיות פעילות מרגיעה שיכולה לעזור לילדים להירגע ולהוריד מתח, מה שהופך אותה לפעילות מהנה גם בעבור ההורים וגם בעבור הילדים.

צביעה של מנדלה

מנדלה היא עיצוב גיאומטרי שמצליח בשנים האחרונות לצבור תאוצה, לא מעט בזכות חוברות וכן שלל דוגמאות שאותן ניתן להדפיס בבית או לרכוש חוברת מוכנה, לטובת צביעה של אלמנטים ייחודים ועדינים המצויים בתוך הציור. צביעת מנדלה יכולה לעזור לילדים לפתח את כישורי המיקוד והריכוז שלהם, כמו גם לקדם הרפיה ולהפחית מתח. בנוסף, פעילות כמו זו מאפשר להם לחקור את היצירתיות שלהם ולהביע את עצמם בצורה ייחודית ואישית. אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי שלכם ביחד, אפשר להדפיס בקלות דוגמאות ולשבת ביחד עם הילדים לטובת צביעה משותפת ומגבשת מאוד.

סליים תוצרת בית

כמו לא מעט הורים בארץ, גם אתם בוודאי שמעתם על משחק הסליים. במקום לבצע של ערכה מוכנה שעלותה יכולה להגיע לעשרות שקלים, תוכלו לנצל את ההזדמנות הכנת סליים תוצרת בית. כדי להכין סליים, תזדקקו לציוד כמו דבק, מים, סודה לשתייה ותמיסת עדשות מגע. ערבבו דבק ומים בקערה, ובמקביל בקערה נפרדת, תנו לילדים לערבב כפית סודה לשתייה עם כף מים, ואז לאחד את שתי התערובות ביחד. לאחר מכן, הוסיפו כמה טיפות של צבע מאכל, ולאחר שיש לכם עיסה אחידה, השלב הבא הוא לשפוך בעדינות תמיסה לעדשות. פעילות כמו זו לא רק מעודדת יצירתיות ודמיון, אלא גם מקדמת משחק חושי, שיכול להועיל במיוחד להתפתחותם של ילדים וכן לגיבוש משפחתי.

 

 

ציור על קרח

אחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות הוא  ציור אשר מתבצע על חומרי גלם לא שגרתיים, כמו למשל קרח. בשביל לצייר על קרח צריך לרסק אותו לחתיכות קטנות ולאחר מכן באמצעות צבעי מאכל לצבוע, ולהשאיר בקירור, מתוך מטרה לשמור על הצורה. ניתן להיעזר גם בתבניות סילקון לטובת הכנה של קרח בצבעים, לטובת שדרוג חווית השתייה של הילדים.

לסיכום

השתתפות בפעילויות יצירתיות עם ילדים יכולה לעזור לפתח מיומנויות חשובות כמו פתרון בעיות, קבלת החלטות ותקשורת, כמו גם לשפר את ההערכה העצמית והביטחון העצמי. בנוסף,  על ידי שילוב פעילויות יצירתיות בזמן הפנוי שלכם כמשפחה, אתם יכולים לעזור לטפח סביבה משפחתית חיובית ותומכת המקדמת יצירתיות, ביטוי עצמי וכן שיתוף פעולה, אצלכם בבית.

נגישות
גלילה לראש העמוד