ספרי ילדים מומלצים

קריאת ספרים תורמת רבות הן לילדים והן למבוגרים, אך מוטב לסגל את תחביבי הקריאה עוד בגיל צעיר, מה שמקנה יתרונות רבים. בחנויות הספרים ובאתרי המכר ישנם סוגי ספרים רבים ומגוונים, ביניהם ניתן למצוא סיפורת, עלילות פנטזיה ואפילו ספרי קומיקס. כיצד נדע אילו ספרים נרכוש לילדינו? הנה כמה המלצות:

עץ המשאלות – קתרין אפלגייט

עץ המשאלות הוא עץ אלון שיודע לספר סיפורים, כך שכל הספר מסופר מפיו, בגוף ראשון. פעם בשנה כל השכנים מתאספים סביב העץ "ג'ינג'י" עם רצועות של בד, כשעל הרצועות הללו כתובות המשאלות הכמוסות והפרטיות ביותר שלהם. ביום בהיר אחד, ילדה קסומה ונהדרת עוברת לגור סמוך לעץ המשאלות. לא נספר לכם מה קורה בהמשך הסיפור, אבל רק נציין שבזכותה עץ האלון הייחודי הזה הופך להיות משמעותי במיוחד. הספר מעביר מגוון מסרים חיוביים ביניהם אהבת הטבע והרגישות כלפי האחר. את הספר מעטרים איוריו של צ'רלס סנטוסו המוכשר והוא יצא בשנת 2018 בהוצאת ידיעות ספרים.

ספרים לילדים

העץ הנדיב – של סילברסטיין

אם בעצים ובטבע עסקינן, אי אפשר לפסוח על ספר הילדים האהוב ביותר בכל הזמנים, הלוא הוא העץ הנדיב. נדיבותו של העץ אינו תמה עד לקיצו, הוא מעניק ומעניק ככל שניתן, פירות, ענפים וגזע, עד שנותר חסר כל. הספר מקנה לילדים נתינה מהי, לרבות חברות הנרקמת בין שתי נפשות וניצול משאבי הטבע. הספר ראה אור בהוצאת מודן.

נשים קטנות – לואיסה מיי אלכוט

נשים קטנות הוא אחד הספרים הקלאסיים ביותר. למרות שמדובר ברומן, הוא מתאים גם לילדים ובני נוער, בייחוד אם קוראים את גרסתו האנגלית. הספר מגולל את סיפורן של נשים במהלך מלחמת האזרחים בארצות הברית, לרבות כל החוויות והאירועים שחוו שם. גרסת הספר באנגלית יכולה להתאים לילדים בגילאי היסודי ומעלה. קריאת ספרים בשפה האנגלית יכולה לתרום באופן משמעותי לילדים, החל מרכישת אוצר מילים מגוון כמו גם לדבר אנגלית בביטחון ועד להכרת השפה על בוריה.

הרוח בערבי הנחל – קנת גרהם

מדובר בקלאסיקה ייחודית ונהדרת שלאחרונה יצאה גרסה חדשה לספר שנכתב לפני 100 שנים. חפרפר יוצא לראשונה מביתו לעבר הנהר ויחד עם חברים מיוחדים כמו הסמור החכם, הקרפד הגאוותן ונברן המים, הוא חווה חוויות ייחודיות, אמיצות ומרגשות.

הגרסה המחודשת רואה אור בהוצאת "כנרת-זמורה-ביתן", והדובדבן שבקצפת הוא שהאיורים המקוריים של ארנסט שפרד נשמרו ופורסמו גם בגרסה הנוכחית של הספר. הספר תורגם בשנית על ידי עטרה אופק.

דירה להשכיר – לאה גולדברג

בבניין קומות ישנה דירה שפנויה להשכרה, בכל אחת מן הדירות בבניין גרות חיות שונות והן מחפשות אחר דייר חדש לדירה הפנויה. כל מי שמגיע לבניין נפסל על ידי השכנים משיקולים שגויים כמו גזענות או שנאת חינם. הספר "דירה להשכיר" בהחלט מקנה לילדים מבט על החברה הישראלית תוך הקבלה לדמויות בסיפור. הספר יצא בהוצאת הפועלים.

בחרו את אחד מהספרים הללו, או יותר, עבור ילדיכם והתחילו להקנות בהם את אהבת הקריאה, שכן הקריאה תעניק להם יתרונות רבים. אל תפסחו על ספרים באנגלית ונסו לקרוא את הספרים הללו יחד עם הילדים ולשפר את יכולותיהם בשפה זו. קריאה מהנה.

ספרים - האתר לאוהבי קריאה, ספרים ותרבות

נגישות
גלילה לראש העמוד