עמותת עזר מציון: הכירו את הארגון שמציל חיים

פעילויות רפואיות רבות הן פעילויות מצילות חיים. אך בעוד שהן מקבלות את מרב תשומת הלב בהקשר זה ובצדק, יש גורמים נוספים שעשויים בדרכם השקטה והצנועה, לתרום ואף להציל חיים. אחד הגורמים האלה היא עמותת עזר מציון, אשר חלק מפעילויות ההתנדבות שלה מצילות חיים. בואו נראה במה זה מתבטא וכמובן, לפני כן נעשה היכרות קצרה עם העמותה עצמה.

מהעמותות הבולטות במדינה

אין הרבה עמותות וגופים מסוג זה, אשר בולטים כמו עזר מציון. במשך שנים רבות, מאז הקמתה בשנת 1979, העמותה פעילה מאוד ומתרחבת בהתמדה. היקף פעילותה מרשים למדי והוא מתבטא ב-25 ערים ברחבי הארץ וב-40 סניפים. עם כ-10,000 עובדים לרשותה וכ-30,000 מתנדבים שמסייעים להם, זו היא עמותה שפעילותה תורמת לאינספור אנשים בכל יום. מחד, עזר מציון מקלה על חייהם של רבים באמצעות סיוע פרא רפואי מסוגים שונים. מאידך, היא גם מצילה חיים במסגרת כמה פעילויות. אלה כמה דוגמאות בולטות לכך:

מסייעים ומצילים

  • מאגר מח העצם – למח עצם יש חלק חשוב בעולם ההשתלות והוא בהחלט דבר שעשוי להציל חיים. עזר מציון מפעילה את אחד ממאגרי תרומות מח העצם הגדולים בעולם. מאגר זה מקבל תרומות מכמה מקורות, בהם תרומות שוטפות באופן יומי, תרומות במסגרת מבצעי התרמה יזומים ותרומות מחיילים (כתוצאת שיתוף פעולה עם צה"ל והבקו"ם).
  • ייעוץ והכוונה רפואיים – העמותה מספקת גם ייעוץ והכוונה רפואיים. זהו לכאורה שרות פשוט, אך הוא עשוי להיות מציל חיים בטווח הארוך יותר. הייעוץ וההכוונה, ניתנים בהתחשב באזור המגורים, קופת החולים והכיסוי הביטוחי.
  • סיוע בתחום בריאות הנפש – עולמו הנפשי של האדם, מתבטא גם בעולמו הפיזי גופני. עזר מציון מסייעת בתחום זה בכמה דרכים. אחת החשובות ביותר שבהן, היא הפעלת קו טלפוני לאנשים במצוקה, לשם מתן סיוע נפשי מיידי ובחינם. חייהם של אנשים עם נטיות אובדניות, עשויים בהחלט להינצל תודות לאמצעי עזר מסוג זה.

 

 

מה עוד מציעה עזר מציון?

באופן שוטף, פעילותה של העמותה כוללת בין השאר

  • השאלת ציוד רפואי – השאלה בחינם של ציוד עזר רפואי מסוגים רבים, לבעלי מוגבלויות, חולים וקשישים. כמה דוגמאות לציוד חיוני כזה, הן הליכונים, קביים, כיסאות גלגלים, מחולל חמצן ומנוף להרמת חולה. העמותה אף מציעה במחיר עלות בלבד, מוצרים חשובים מסוג מוצרי ספיגה וציוד מתכלה.
  • פעילויות לילדים חולי סרטן ובעלי צרכים מיוחדים – מגוון פעילויות שנועדו להקל על חיי ילדים חולי סרטן ובעלי צרכים מיוחדים ולהקל על משפחותיהם. בטווח הארוך, מובן שגם פעילויות כאלה תורמות להארכת חיים ובוודאי לשיפור איכותם.
  • סיוע לקשישים – העמותה מסייעת לקשישים בדרכים רבות ומגוונות. קידום בריאות בגיל השלישי מבוצע במסגרת תכנית מיוחדת של סדנאות העשרה מעניינות. זאת, בנושאים שמתאימים לגיל זה ולאתגרים המיוחדים שלו, כגון תזונה בריאה, שימוש זהיר בתרופות, מניעת תאונות, התמודדות עם הפרעות שינה וביצוע פעילות גופנית שמתאימה לקשישים. עזר מציון פועלת גם לתרגול ושמירת יכולות מבחינה קוגנטיבית ולשימור מיומנויות אצל חולי אלצהיימר. כמו כן, מוצעות לקשישים בדיקות מניעתיות חשובות, כגון בדיקת שמיעה, בדיקת ראייה ובדיקת שיווי משקל.
  • מרכז הידרותרפיה ושיקום – אשר מציע טיפולים מיוחדים מסוג זה, כטיפול פרטני או קבוצתי.
  • מועדוניות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים – עזר מציון משתפת פעולה עם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ועם מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות. כחלק מכך, היא מפעילה בסופי שבוע ובשעות אחר הצהריים מועדוניות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים.

לסיכום

גוף זה תורם לחברה הישראלית באופן נרחב וכפי שראיתם – אפילו מסייע להציל חיים. לא פלא, שעזר מציון קיבלה פרסים ואותות הערכה רבים עם השנים. היא אכן ראויה לכך.

נגישות
גלילה לראש העמוד