המדריך המלא לטיפול מינוקסידיל באובדן שיער

אובדן שיער הוא תופעה מוכרת המתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים, באופן שווה. על פי ההערכות מעל ל-50% מכלל האוכלוסייה סובלים מאובדן שיער בעקבות נשירה מואצת, וזאת בשל מגוון רחב של סיבות: מרכיב משפחתי, תזונה לקויה, לחץ, נטילה של תרופות מרשם ועוד. החדשות הטובות הן שאם עד לפני מספר שנים היכולת להתמודד עם אובדן שיער הייתה מוגבלת עד בלתי קיימת, כיום ניתן להיעזר בתכשירים מצוינים שנועדו לסייע לטובת עיכוב הנשירה ובהתאם לכך אובדן השיער. אחד מהתכשירים הללו הוא מינוקסידיל, עליו נרחיב במדריך הבא.

טיפול באובדן שיער באמצעות מינוקסידיל – כל מה שצריך לדעת

התמודדות עם אובדן שיער היא התמודדות קשה מאוד, גם בהיבט האסתטי אבל לא פחות מכך גם בהיבט הנפשי. טיפול באובדן שיער באמצעות מינוקסידיל מהווה הזדמנות לטיפול בנשירה מואצת. התכשיר פותח לראשונה מתוך מטרה להפחית לחץ דם גבוה וזאת באמצעות הרחבה של כלי הדם, אולם מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי הצורה הפעילה של מינוקסידיל מאפשרת להזין זקיקי השיער ובהתאם לכך לעודד את הצמיחה המחודשת. החברה אשר פיתחה את המוצר מדווחת כי ממחקר שהיא ביצעה עולה כי לאחר שימוש קבוע הנמשך כ-4 חודשים, ניתן כבר יהיה להבחין בתוצאות, ועל כן מדובר בתכשיר בעל חשיבות רבה בעבור גברים כמו גם נשים שסובלים מנשירה מואצת שמובילה לאזורי התקרחות רבים.

 

 

האם התכשיר מתאים לכולם?

במידה וישנם אזורי התקרחות רבים, אין יכולת להשתמש בתכשיר מאחר וזקיקי השיער לא קיימים. יחד עם זאת, במידה ומדובר בשלב התחלתי של נשירה, אפשר בהחלט להיעזר בתכשיר וזאת באמצעות שימוש בטוח המתבצע בהתאם לקריאה מדוקדקת של אופן השימוש. על מנת להגביר את האפקט, רצוי בהחלט להיעזר גם בתרופות סבתא וכן לשנות את תפריט התזונה, מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך אפקטיבי שנועד להוביל לצמיחה מחודשת של השיער, באמצעות חיזוק הזקיקים. במידה ואתם סובלים מאלרגיה או לא בטוחים מהי הסיבה המדויקת לנסיגת השיער, זה הזמן לפנות לרופא עור אשר יאבחן את הקרקפת ובהתאם לכך יקבע את תוכנית הטיפול המתאימה לכם ביותר.

כיצד משתמשים בתכשיר לטובת התמודדות עם נשירת שיער?

על מנת להשתמש בתכשיר בצורה הטובה ביותר, רצוי לקרוא קודם כל את ההוראות המצוינות על גבי האריזה. שימו לב כי הריכוז המומלץ לגברים הוא כ-5% ואילו לנשים – 2% בלבד. על מנת להגיע לתוצאות נדרש למרוח את הקצף או הקרם באמצעות עיסוי קרקפת עמוק, כל זאת מתוך מטרה להוביל לעיכוב בתדירות הנשירה. במקביל, אפשר להשתמש גם בשיטות טבעיות שיכולות גם הן לסייע לטובת יצירה של מראה שיער מלא ומבריק, וזאת למרות נשירה מואצת שמובילה לאובדן משמעותי של שיער.

לסיכום

אם אתם חווים נשירת שיער מואצת שגורמת לאזורי התקרחות באזור המפרצים כמו גם מרכז הקרקפת, זה הזמן לנקוט בפעולות שנועדו לעכב את הנשירה. תרופת  מינוקסידיל היא תרופה פורצת דרך שאומנם לא פותחה בעבור נשירת שיער, אבל לאור התגובות המצוינות מגברים ונשים שהתנסו, ניתן בהחלט לומר כי מדובר באופציה מצוינת בעבורכם. אולם, צריך לזכור כי במידה ויש לכם אלרגיה לאחד הרכיבים או אתם חווים תופעות לוואי בעקבות השימוש כמו גרד, עלייה פתאומית ולא מוסברת במשקל, סחרחורת או דפיקות לב מהירות, זה הזמן לעצור את השימוש ולהתייעץ עם הרופא המטפל שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד