תרופות סבתא: שיטות טבעיות לטיפול בהתקרחות שלא תמצאו בשום ספר

התקרחות היא תופעה שכיחה שמתרחשת אצל מעל ל-50% מהגברים. בשנים האחרונות המודעות לנושא של התקרחות עלה, לא מעט בזכות הרשתות החברתיות אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מהתדמית של כל אחד ואחת מאיתנו. לתופעה זו השלכות דרמטיות על הדימוי והביטחון העצמי, אולם החדשות הטובות הן שאפשר בהחלט לטפל בהתקרחות לא רק באמצעות הליכים רפואיים אלא גם באמצעים טבעיים, שלא תמצאו בשום ספר הדרכה. מהם? להלן הפרטים.

ביצה ודבש

מזה מאות שנים נהוג להשתמש בתרופות סבתא לטובת טיפול במצבים בריאותיים כמו גם קוסמטיים. טיפול טבעי בהתקרחות גברית שכל סבתא מכירה כולל שימוש במוצרים שיש לכל אחד בבית: דבש וביצה. למעשה, מסכה ביתית המשלבת ביצה אחת עם מעט דבש יכולה לחזק את סיבי השיער כמו גם להרחיק מזהמים, בעקבות היותם חומרים אנטיספטיים מצוינים.

זרעי לימון

הזרעים של הלימון עשירים בנוגדי חמצון מצוינים שיכולים לסייע לטובת עידוד של צמיחה מחודשת. אין מדובר בתרופת קסם אלא בזרעים שמהם ניתן להכין משחה ביתית אותה מורחים על האזורים המתקרחים, כל זאת מתוך מטרה לחזק את השיער, בעקבות נוגדי חמצון מצוינים. זאת ועוד, קליפת הלימון מהווה גם מקור לחיזוק הגוף ובהתאם לכך גם שורש השיער, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת ליצור שגרת טיפוח שהיא לא רק קוסמטית אלא גם בריאותיות.

שמן קיק

הסגולות של שמן קיק הפכו לשם דבר בעקבות היכולת לחדור עמוק לשכבה העמוקה של העור, ובשל כך עיסוי של הקרקפת באמצעות שמן קיק כמו גם שמן רוזמרין יכול לסייע לכם לטובת התמודדות עם התקרחות. מאחר והביקוש לשמנים הללו הוא גבוה מאוד, רצוי לבצע סקר שוק מקיף ולבחור בשמן איכותי, כל זאת מתוך מטרה לנצל עד למקסימום את יכולת החדירה שלו לקרקפת.

 

 

חלב קוקוס

אם עד לפני תקופה לא קצרה נדיר היה למצוא חלב קוקוס בסופר, כיום מדובר במוצר צריכה בסיסי לכל דבר ועניין. אולם, האם ידעתם כי לחלב קוקוס יש השלכות לא רק מבחינה בריאותיות אלא גם אסתטית? ובכן, שילוב של חלב קוקוס מצוין בעבור השיער מאחר ובקוקס יש ריכוז גבוה של מינרלים, חלבונים ושומנים שנדבקים לשורש השיער ובכך מחזקים אותו. בעבור גברים שסובלים מהתקרחות, מדובר באופציה טבעית ונגישה גם מבחינת המחיר לטובת טיפול בהתקרחות.

קפסולות טבעיות

נטילה של תוספי תזונה הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת החיים של מיליוני גברים בכל רחבי העולם. השימוש בקפסולות טבעיות להתמודדות עם נשירה מואצת והתקרחות היא דרך נוספת בה אפשר לנקוט בשביל להתמודד עם הנשירה, כאשר קפסולות מומלצות הן כאלו אשר מכילות ריכוז גבוה של אבץ כמו גם עלי סרפד. שימו לב כי מדובר בקפסולות טבעיות לחלוטין וללא תופעות לוואי, אולם כל שימוש בתוספים מהסוג הזה דורש התייעצות עם הרופא המטפל.

לסיכום

שימוש בתרופות סבתא נהוג מזה מאות שנים. ניתן בהחלט לנצל את הידע העשיר שנצבר בתחום לטובת יצירה של שגרת טיפוח אפקטיבית, כל זאת כחלק מהבנה כי התקרחות היא לא גזרת גורל אלא ניתן בהחלט לפעול באמצעות אמצעים טבעיים לטובת עיכוב ועידוד של נשירת שיער מוגברת המתרחשת בקרב גברים, אך לא פחות מכך גם נשים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד