עמותת עם אחד מציגה: סיוע נרחב לכל קצוות החברה הישראלית

החברה הישראלית היא כידוע עולם עשיר ומורכב מאוד. מעבר לילידי הארץ הוותיקים מימים ימימה, זו היא חברת מהגרים, אשר הגיעו מכל רחבי העולם. יש כאן אוכלוסיות עם מצב סוציו אקונומי כזה ואחר, אמונות דתיות שונות, מגורים בערים שונות למדי זו מזו, קיבוצים ומושבים. ובתוך ה"קלחת" הזו, יש לא מעט אנשים אשר נמצאים במצבי מצוקה שונים, על רקע כספי או אחר. עמותה מיוחדת, מסייעת להם במצבי חיים שונים. זו היא היכרות קצרה איתה:

מסייעים לכולם – החזון של עמותת עם אחד

יש עמותות סיוע שונות אשר מתמקדות באוכלוסייה אחת ספציפית או באופן סיוע אחד מסוים. אחרות, כמו עמותת עם אחד, חושבות באופן רחב יותר. כפי שתראו עוד מעט, עמותת עם אחד מסייעת למגוון רחב של אוכלוסיות בחברה. זאת, מתוך מטרה כללית של קידום גורמים חלשים בחברה הישראלית, ברוח אידאלים של תרומה לאושרם של אנשים, לכבוד האדם ולרווחתו. מה זה אומר בפועל?

 

 

להיות עם אחד – למי העמותה מסייעת?

עמותת עם אחד מסייעת בעיקר לאוכלוסיות הבאות:

  • משפחות – משפחות ברחבי הארץ מגיעות לעתים למצבים לא קלים. זה יכול להתחיל מסיבות כספיות או אחרות, בעקבות מחלה של אחד המפרנסים וכדומה. הדבר עשוי להתבטא באופנים שונים, מאחר שלעתים הנסיבות קשורות זו בזו. למשל, אם מכורים למשככי כאבים ולא מתפקדים היטב, מצב רפואי זה משפיע על היכולת להתפרנס. העוני שנובע מכך עלול להשפיע לרעה על בני הנוער במשפחה, שעלולים לפנות לפשיעה ושאר כיוונים גרועים.
  • נוער – כאמור, בני נוער עשויים להימצא לעתים במצבי סיכון שונים. אם ניתן למנוע אותם, הדבר עשוי להיות משמעותי מאוד להם וגם עבור המשפחה. במידה והם כבר בתוך המצב הלא רצוי, גם אז עם אחד תשתדל לסייע בדרכים שונות.
  • קשישים – אם בקצה אחד של סיפור החיים הרגיל ישנו שלב גיל ההתבגרות והנוער, בקצה השני יש לנו את הקשישים. מסיבות אחרות ומגוונות, גם זו אוכלוסייה אשר זקוקה לעתים לסיוע. גם להם מסייעת עמותת עם אחד.
  • זוגות צעירים – זוגות צעירים מוצאים את עצמם לעתים קרובות עומדים בעומס רב למדי, של פרנסה, משכנתה ראשונה, ילד ראשון ועוד. בכל צריך לטפל היטב והכל משפיע זה על זה. המשאבים מוגבלים וצריך לדעת להתנהל באופן מחושב וזהיר. זוגות כאלה נתקלים לראשונה באתגרים כאלה ואחרים ולעתים זקוקים לסיוע.
  • חיילים – חיילים נמצאים אמנם רוב היום בצבא וגם מקבלים מצה”ל סיוע מסוגים שונים. עם זאת, ישנם חיילים במצבים מיוחדים כגון חיילים בודדים ושם יש מקום לסיוע נוסף.

עוד על פעילות עמותת עם אחד

העמותה משיגה את מטרותיה בנושאים אלה, במגוון אופנים. זה יכול להיות למשל מתן סלי מזון ותלושי מזון למשפחות נזקקות. עבור בני נוער מופעלות תוכניות הסברה ומניעה, כך שנוער בסיכון לא יסתבך ואם כבר הוא "הסתבך", לעזור להם להיחלץ מכך במהרה. עבור קשישים, עם אחד מפעילה מרכזים מיוחדים, עם הסעות למרכזים אלה וארוחות שמוגשות בהם פעמיים ביום. כמו כן, יש במרכזים אלה פעילויות מסוגים שונים עבור הקשישים, כולל קבוצות פעילות בשפות שאינן עברית. כך שבמבט כולל, ניתן לומר שהעמותה מסייעת סביב כל שלבי החיים, לכל הגילאים, ליחידים ולמשפחות. אכן משימה גדולה ומורכבת, אך היא עומדת בה היטב מזה שנים. העמותה מתבססת על מתנדבים רבים מחד ועל תורמים נדיבים מאידך.

לסיכום

בכדי שעמותת עם אחד תמשיך לסייע לכולם, אנחנו צריכים לסייע לה. העמותה מתבססת על תרומות, כך שאם אתם מעוניינים לתרום, אתם בהחלט מוזמנים! ואפשר גם להתנדב.

נגישות
גלילה לראש העמוד