מנצחים יחד: איך מתמודדים עם מחלת הסרטן?

החיים מזמנים לנו לא אחת אתגרים רפואיים ופיזיים מסוגים שונים, ואין ספק שמחלת הסרטן היא אתגר לא פשוט כלל. למרבה המזל אנחנו חיים בעידן מתקדם למדי מבחינה רפואית. טכניקות ריפוי חדשות שפותחו, ניתוחים מתקדמים שנכנסו לשימוש נרחב, אפשרויות איתור מוקדם ומיפוי טובות יותר ועוד. מחלת הסרטן היא אכן בשורה קשה למי שמקבל אותה ולקרוביו, אבל בהחלט ניתן להתמודד איתה. כמובן שכל מחלה היא שונה אצל כל אדם וישנם מאות סוגי סרטן נפוצים, אך בהחלט ישנם קווים מנחים שיכולים לעזור בהתמודדות עם המחלה. אז אם גם אתכם הנושא הזה מעסיק מסיבה כזו או אחרת, דעו שיש מה לעשות ושהרבה פעמים יש כלים להילחם ולהתמודד עם מחלת הסרטן. בואו נדבר על כמה מהם.

קודם כל מפנימים את המודעות למאבק

לא משנה אם מדובר על סוג מחלה פשוט ומוכר, כזו שעלינו עליה בזמן ושניתן להיפטר ממנה יחסית בקלות ולחזור למסלול חיים רגיל, או מחלה קשה יחסית המצריכה טיפולים מיוחדים, התמודדות עם מחלת הסרטן היא מאבק, ועליכם לצאת נחושים לקרב במטרה לחזור כמה שיותר מהר לחיים מלאים ורגילים. לכן עליכם להפנים זאת מהשלב הראשון. להקליט את השיחות עם הרופאים, לאסוף את המסמכים שלכם בצורה מסודרת ומאורגנת ולהתחיל לאסוף כל מידע שהוא שיעזור לגבי המחלה שלכם. חשוב להבין מהם הטיפולים העיקריים, כיצד מתמודדים עם רשלנות רפואית בטיפול במחלת הסרטן מהסוג שלכם, מהן הגישות  האלטרנטיביות שעשויות לעזור – ובעצם ללקט כל פיסת מידע שתהווה כלי חשוב במאבק שלכם.

 

מתחילים לחיות בריא

מחלת הסרטן, ובאופן כללי מחלות קלות עד קשות קשורות כמעט תמיד באופן דו כיווני לאורחות החיים שלנו. שעות שינה מועטות ושינה קלה ולא רציפה, שימוש בתרופות או צריכה של סמים ואלכוהול, מתח ועומס בעבודה, צריכה של הרבה סוכר, פחמימות ריקות ואוכל מטוגן. כל הדברים האלו משפיעים על הגוף שלנו ולעיתים אלו גם הזרזים שעזרו למחלה להתפרץ.

זאת ההזדמנות שלכם להקשיב לאיתותים של הגוף. הוא מסמן לכם שהוא הגיע לנקודת קיצון, וסביר להניח שאתם יודעים בדיוק אילו התנהגויות או דפוסים הביאו אותו לשם. נסו לייצר שינוי בתחומי החיים הבאים:

תזונה:

זה הזמן להימנע ממאכלים מזיקים ולעבור לתזונה מאוזנת ובריאה עבורכם. מומלץ להיוועץ באיש מקצוע.

כושר גופני:

אתם ממש לא חייבים לרוץ מרתונים מעכשיו. מספיקה פעילות יומית בסיסית כמו הליכה טובה או תרגילים בסיסיים ואתם מסודרים.

שינה:

נסו לישון בשעות קבועות, לא להירדם עם מסכים, לא לאכול ארוחה כבדה לפני השינה והימנעו כמובן מאלכוהול וסמים לפני השינה.

מצב נפשי:

נסו לנטרל עד כמה שניתן את גורמי המתח בחיים שלכם. צמצמו את שעות העבודה או החליפו אפיק מקצועי. אתרו את גורמי הלחץ ופתרו את הבעיה. בהחלט ניתן להיזער באנשי מקצוע כמו פסיכולוגים ומטפלים מסוגים שונים, יוגה, מדיטציה וכדומה.

במחלה נלחמים ביחד

וזהו העיקרון השלישי ואולי החשוב ביותר. אתגר ההתמודדות עם מחלת הסרטן הוא כזה שצריך להתמודד איתו ביחד. מגייסים את בני המשפחה הקרובים לנו, את החברים, את העמיתים במקום העבודה ובעצם את כל מי שקרוב אלינו ויוכל להיות שם בשבילנו. אינספור מחקרים מראים כי אנשים חיוביים עם עשייה טובה ומעגלי תמיכה קרובים מצליחים להתמודד טוב יותר עם מחלת הסרטן ואף להתגבר עליה כליל.

אם כך, אנחנו מאחלים בריאות שלמה ורק טוב, ושתמיד נקבל בשורות טובות!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד