5 העיבודים הקולנועיים הטובים ביותר שעשו לספרים

לא מעט סרטים נהדרים חייבים לא מעט לסופרים שהשכילו לרקום סיפורים מצוינים, ואכן יש לא מעט שוברי קופות שמבוססים על ספרים, אך תמיד נשארת השאלה מה גובר על מה, הספר על הסרט או הסרט על הספר, ותמיד יהיו אנשים שיטענו אחרת, ולו כי יש אנשים שמאבדים חלק מהקסם כאשר המילים הכתובות בדיו שחור על גבי נייר לבן הופכות לסרטים שכוללים תלבושות, נופים, הבעות וזוויות צילום.

עיבודים קולנועיים לספרים

חובבי ספרים או סרטים?

בין אם אתם נמנים עם נאמני הספרים ובין אם אתם חובבי סרטים מושבעים, יש כמה עיבודים שגם אתם חייבים להכיר, ולו כי הם מצליחים להידבק לתיאור המדויק של הדמויות ואף מצליחים להעניק רובד נוסף של עומק ועניין, משמע הם לוקחים את הסיטואציה שדמיינו ומעניקים לה חיים, חיים שראוי לצפות בהם על המסך הגדול לצד דלי ענק של פופקורן מלוח. גם אתם כמהים לראות סרט אדיר? צאו אל קולנוע גרנד קניון! גם תיהנו מבית קולנוע מתקדם וגם משורת סרטים שווים.

החמישייה שלנו:

  1. המעון של מיס פרגרין לילדים משונים

"המעון של מיס פרגרין לילדים משונים" הנו ספר מדהים שמוליד סרט חווה, סרט שהוא חוויה וגם אם הוא כולל כמה שינויים, הרי שהם מאוד חכמים ואף יש להם אישור – נערכו ביחד עם הסופר שהיה עד במהלך הצילומים. הסרט משתייך לז'אנר הפנטזיה ולמי שעוד לא ראה (או קרא), נסביר שמדובר בסרט שמתמקד בילדים חריגים שמחזיקים בכוחות מיוחדים, כאשר הסיפור נע בין תקופות בזמן ובין מציאות לבין עולם קסום. כמו כן, אין לציין את הסרט מבלי להציף את העובדה שהוא פרי עבודתו של טים ברטון האגדי, כך שללא ספק יש למה לצפות!

  1. משחקי הרעב

עיבוד קולנועי מורכב, מהנה ואף אפל במיוחד, כיאה לספר שלוקח את טיב האדם למקום הכי נבזה, בו הוא משחק עם אנשים, מציף פערי מעמדות ובין היתר משאיר מקום לטוב האנושי ולתקווה חסרת הסיכויים לשנות את התמונה. מי שקרא את הספר, נראה שלא נשאר אדיש ואף לא הצליח להפסיק לקרוא עד לשורת הסיום, וגם מי שראה את הסרט יישאר עם חומר למחשבה ועם המון אהדה לגיבורה. כמו כן, גם אם קיימים פערי מידע, התוצאה שווה צפייה!

  1. הבחורה על הרכבת

עיבוד הסרט "הבחורה על הרכבת" מצליח לקחת ספר מתח שקט ומרתק ולהפוך אותו לסרט איכותי בו הדמויות תורמות הרבה גוון וצבע לעלילה. מדובר בעוד עלילה על גיבור מעורער שהופך מסימן שאלה לסימן קריאה, אך רק לאחר שסיימתם לקרוא (או לצפות). הכוח הגדול של הסרט הוא לקחת סיטואציה בה לכאורה לא קורה יותר מדי, ועדיין לרתק את הצופה לספה.

  1. חיות הפלא והיכן למצוא אותן

הספר הקצרצר של ג'יי קיי רולינג (הסופרת של הארי פוטר) מתמקד בחיות פלא קסומות. הסרט שיצא בעקבות הספרון מצליח למתוח את מיעוט הדפים לכדי טרילוגיה מרתקת ומרשימה. הסרט הנו פרי הפקה של אולפני "האחים וורנר" וכצפוי הוא עוסק בעולם הפנטזיה, כך שהסרט אכן ססגוני ונצמד לעובדות, ממש כפי שנאמני הארי פוטר מצפים – שווה צפייה!

  1. הסנדק

לבסוף נקנח עם קלאסיקה, עם הסרט "הסנדק". רבים אולי לא יודעים, אך אותו סרט פולחן החל את דרכו כספר, ואף כספר לא מאוד מוצלח, כך שפה מדובר במקרה שבו הסרט הצליח להרים סיפור בינוני למחוזות של הצלחה מסחררת. הסרט עצמו אומנם נטול השראה אומנותית, אך הוא כה מדויק, מרשים ומשאיר תחושה של יראת כבוד, כך שחובה לצפות, גם אם טרם מלאו לכם עשרים שנה.

רוצו לראות!

לאחר חמשת המובילים אתם צרכים לבחון האם מתחשק לכם לעשות מנוי לספרייה, או לחלופין לבחון מה רץ עכשיו בקולנוע. בכול מקרה אתם עומדים ליהנות!

נגישות
גלילה לראש העמוד