בגדי ספורט נוחים, חימום ומתיחות: איך להתכונן לאימון ביתי לפי הספר?

אם את לפני כשנתיים אימון ביתי היה שמור בעיקר למאמני כושר מקצועיים, כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה אשר מגיע לידי ביטוי בשפע של סרטונים לצד שידורים חיים של פעילות ספורטיבית עם מאמנים מהארץ ומהעולם.  אם גם אתן רוצות להקדיש את הזמן הפנוי לטובת אימון ספורטיבי אפקטיבי, צריך להתכונן מראש, באמצעות הכנה מוקדמת. כיצד תוכלו להתכונן באופן הטוב ביותר לקראת אימון ביתי אשר מתבצע לפי הספר? להלן מספר טיפים שיכולים לסייע לכן.

רכישה של בגדי ספורט נוחים

השלב הראשון והחשוב ביותר בהכנה לקראת אימון ספורטיבי כולל כמובן את הלבוש. אם עד לפני מספר שנים נדרשתם להגיע אל חנות בשביל לרכוש בגדי ספורט נוחים שיתאימו לאימון, כעת תוכלו לעשות זאת דרך האתר של חברת מגה ספורט. מומלץ לבחור בבגדים שהם גם נוחים אבל גם אופנתיים, כאשר שימת הדגש צריכה להתבצע בהתאם לחומרי גלם נושמים אשר מתאימים לאימון ספורטיבי מאומץ או רגוע כמו למשל פילאטיס. מומלץ להיעזר בטבלת המידות המוצמדת ליד כל מוצר ולבחור במידה שלכן, כל זאת מתוך מטרה ליצור נוחות שתשפיע גם על היכולת להתאמן ברמה גבוהה בבית.

הקפדה על שתייה של מים

במסגרת של פעילות גופנית חשוב מאוד להקפיד ולשתות מים, וזאת מאחר ובזמן פעילות גופנית הגוף מאבד עד כ-2% מכלל הנוזלים. מחסור במים עלול להוביל לפגיעה ביכולת הגופנית ולהתבטא לא רק בסיכון מוגבר להתייבשות, אלא גם דופק מוגבר חולשה וכן כאבי שרירים. במדריך הזה תוכלו לקרוא מתי כדאי לשתות במסגרת האימון, כל זאת מתוך מטרה ליצור מענה שאינו מגיע לידי ביטוי רק באמצעות הפעילות הגופנית אלא גם באמצעות הקפדה על שתייה באופן קבוע, כאשר מומלץ להציב לידכם את הבקבוק, כך שבזמן האימון תוכלו לשתות ולהקפיד על מאזן מים גבוה.

 

 

חימום

כרבע שעה עד 10 דקות לפני האימון מומלץ לבצע חימום לכל הגוף, וזאת מתוך מטרה להימנע ממתיחה של השריר או לחילופין גוף תפוס בעקבות פעילות ספורטיבית שלפניה לא התבצע חימום כמו שצריך. ברחבי הרשת תוכלו למצוא מגוון רחב של תרגילים שאותם ניתן לבצע לטובת חימום, מתוך מטרה להימנע מסיכון מוגבר לפציעה. הקדישו זמן לטובת מתיחה טובה גם לאזור הצוואר והראש, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכן לבצע את הפעילות הגופנית ללא חשש מכאבים או שרירים תפוסים.

רכישה של מזרן וציוד ספורט

על מנת שתוכלו להתאמן ולהפעיל את כל קבוצות השרירים מומלץ לבצע הרכישה מזרן ספורט איכותי לצד ציוד ספורט כמו למשל משקולות, כדור פיזיו ועוד, כאשר את כלל המוצרים הללו תוכלו למצוא בחנויות מתמחות כמו החנות של מגה ספורט. אם אתן כבר יודעות מראש איזה אימון אתן הולכות לבצע, מומלץ להזמין כבר עכשיו את המוצרים כך שבסופו של דבר תוכלו להיערך ולהתאמן, ממש כאילו אתן נמצאות במכון הכושר.

מתיחות לשחרור

לאחר שסיימתם להתאמן עכשיו הגיע הזמן לשחרר את הגוף ולעשות מתיחות. תקפידו לבצע את המתיחות לפחות למשך פרק זמן של בין חמש דקות ועד רבע שעה לכל היותר, כאשר מומלץ לבצע את המתיחות עם מוזיקה מרגיעה.

לסיכום

פעילות גופנית אשר מתבצעת בבית מהווה הזדמנות נהדרת לטובת יצירה של שגרה ספורטיבית, מבלי להוציא כסף על מנוי בחדר כושר. באמצעות הטיפים אותן הצגנו לכם כאן תוכלו גם אתם ליצור שגרת פעילות אפקטיבית מבוססת תוצאות, כל זאת מהבית.

נגישות
גלילה לראש העמוד