לצביעה, לכיף וגם לבית הספר – מדפסות ביתיות שיכולות להתאים לכל אחד

המדפסת הפכה כבר מזמן לאחד ממכשירי האלקטרוניקה הנפוצים ביותר בבתים פרטיים. מהעולם העסקי היא הגיעה למעשה לכל מקום ומסיבות טובות. בין אם אתם זקוקים להדפסת דפי צביעה לילדים, הדפסת מסמך מהמחשב, הדפסת קורות חיים או כל שימוש אחר, מדפסת היא הפתרון הרב שימושי הנוח לכך. אבל באילו מדפסות כדאי לבחור?

  הזרקת דיו או לייזר?

מדפסת הזרקת דיו משולבת, היא בין סוגי המדפסות הבולטים ביותר לשימוש ביתי כללי. מדוע? הזרקת הדיו היא אחת משתי טכנולוגיות ההדפסה הנפוצות – השנייה היא טכנולוגית הלייזר. בשיטת הזרקת הדיו, מקבלים תוצאות טובות מאוד, גם בשחור לבן וגם בצבע, גם בהדפסת טקסט וגם בהדפסת תמונות. כלומר, זו היא טכנולוגיית הדפסה, אשר מתאימה יותר לשימושים מגוונים. מה גם, שהדפסה צבעונית נפוצה יותר בשימוש פרטי מאשר בשימוש עסקי. בבחירת מדפסת, חשוב לבחור במכשיר שאת המילוי שלו ניתן לקנות ברשת בקלות ובמחיר טוב. זאת, מאחר שחסרון מסוים של הזרקת הדיו, עשוי להיות מחיר הדיו שיש לרכוש שוב ושוב. פתרון נפוץ ומומלץ לכך, הוא לרכוש מכלי דיו תואמים. אל הם מכלי דיו אשר יעבדו עם המדפסת שלכם, כפי שהיה עובד הדיו המקורי של יצרן המדפסת. רק במחיר יותר נמוך.

HP OfficeJet Pro 6960 וגם דיו למדפסת 6960

HP OfficeJet Pro 6960 מספקת דוגמה טובה למדפסות הזרקת דיו. בשם הדגם כתוב אמנם OfficeJet, אך ברמות בסיסיות כאלה, המוצר מתאים גם לשימוש ביתי. יש למדפסת זו איכות הדפסה שאמורה להספיק בהחלט לכל שימוש ביתי. יש בה גם תכונות שונות שמקלות את השימוש השוטף, כגון צג מגע מובנה וכן automatic document feed. דיו עבור מדפסת זו ועבור דגמי מדפסות רבים נוספים, תוכלו למצוא באתר חברת דיו XL. למעשה, עבור מדפסת זו זמין מהחברה דיו בכמות כפולה, אשר מאפשר הדפסת 825 דפים בדיו שחור בממוצע וכן הדפסת 825 דפים בדיו צבעוני. זמינים גם מארזי חיסכון במבצע.

 

 

HP DeskJet 2620 – זול וטוב מספיק

דגם DeskJet 2620 של חברת HP מדגים מדפסת זולה ולא חדשה כל כך. זו היא גם מדפסת משולבת צבעונית, בטכנולוגית הזרקת הדיו. מדוע לבחור במדפסת זולה דווקא? האמת, שזו היא התלבטות ונושא מעט מורכב. אם תשקיעו יותר מבחינת תקציב, תוכלו למצוא מדפסות באיכות גבוהה יותר. אך מה זה אומר בפועל? איכות ההדפסה לרוב טובה מספיק גם במדפסות בסיסיות למדי, כמו דגם זה. מצד שני, הן עשויות להיות ברמת חוזק ועמידות, לא גבוהים במיוחד. אך בסביבה ביתית בה לא מדפיסים בתדירות גבוהה, ייתכן שזה לא יפריע. כמו כן, אם המדפסת תתקלקל, ההפסד הכספי לא יהיה גדול.

Canon LBP621CW

כעת נקפוץ לכיוון שונה מעט – מדפסות לייזר. Canon LBP621CW היא מדפסת לייזר בסיסית יחסית (עבור מדפסות מסוג זה). היא עשויה להתאים למצב, שבו זקוקים מדפסת לשימוש כללי וגם כמענה למשרד ביתי, במסגרת עבודה מהבית. מדפסות הלייזר נחשבות עמידות ואמינות מאוד. חשוב לציין, שדגם זה איננו מדפסת משולבת. כזכור, מדפסות משולבות יודעות לבצע הדפסה, סריקה, צילום מסמכים וגם משלוח וקבלת פקס. כאן יש חסרון מסוים דווקא למדפסות הלייזר, מאחר שמשולבות לייזר הן יקרות למדי. אבל האם אתם באמת זקוקים ל"שילוב" המכשירים?

לסיכום

לא חסרות מדפסות שמתאימות לשימוש ביתי. עובדה זו, מקלה עליכם לקבל תמורת כספכם בדיוק את מה שאתם מחפשים ובאיכות גבוהה. הדגמים שהצגנו כאן הם נקודת פתיחה טובה, אך תמיד תוכלו לחפש הלאה ולהתמקד יותר.

נגישות
גלילה לראש העמוד