איך לעצב פינת לימוד מושלמת לילדים?

מאז פרוץ מגפת הקורונה יותר ויותר הורים הבינו כי לפינת הלימוד של הילדים יש חשיבות עצומה, וזאת בשל המעבר ללמידה מרחוק כמו גם היותה פינה המאפשרת לילד לבטא את היכולות שלו, ובהתאם לכך להעלות את ההישגים הלימודיים בעקבות שהייה בפינת פרקטית אך גם מעוררת דמיון, בזכות עיצוב נכון. כהורים שרוצים להעניק לילד את הטוב ביותר, חשיבה על עיצוב פינת לימוד היא מאתגרת למדי, ובהתאם לכך כרוכה בקבלת החלטות לטווח הרחוק. בשביל לסייע לכם ליצור את העיצוב המושלם, להלן מספר שיסייעו לכם ליצור עיצוב מוצלח שגם יענה על טעמו האסתטי של הילד. מוכנים? בואו נתחיל!

בחירת ריהוט וספריות לילדים פונקציונאליים

מה שיגדיר את הנראות של פינת העבודה הם כמובן הרהיטים. כאשר בוחרים רהיטים לפינת לימוד חשוב לבחור ברהיטים פונקציונאליים שיכולים גם לחסוך מקום אבל גם לאפשר שטח עבודה נוח ונעים לילד. אחד האלמנטים החשובים בתהליך הוא גם בחירה של ספריית ילדים אשר גם יכולה לאפשר לכם להגדיר את פינת העבודה אבל גם ליצור תמהיל לימודים נוח ונגיש לשליפה. באמצעות סקירה של מוצרים איכותיים לעיצוב החדר תוכלו לבצע רכישה של ספרייה כמו גם ריהוט בעלות כספית נוחה ומבלי לצאת מהבית, כל זאת לטובת יצירת תמהיל עיצוב פונקציונאלי ומעוצב בהתאם למידות של הפינה ולתמהיל העיצוב אותו בחרתם.

שימוש בפתרונות אחסון מעוצבים

פתרונות אחסון מעוצבים כדוגמת סלי קש בהם ניתן לאחסן את העבודות של הילד כמו גם קופסאות שקופות יסייעו לכם ליצור פינת עבודה מסודרת ונגישה מבחינת היכולת לעבוד כמו גם לשמור על רצף של לימודים ושמירה על מסמכים וכן ספרים חשובים בהם הילד נעזר. שימו לב כי אתם ממקמים את פתרונות האחסון בגובה העיניים וכי קופסאות האחסון משתלבות עם העיצוב הכללי של הפינה, מתוך מטרה ליצור מראה אסתטי שמשלים את העיצוב הכללי.

אביזרי דקורציה מיוחדים

אביזרי דקורציה מיוחדים יכולים ליצור את ההבדל בין פינת עבודה סטנדרטית ואפילו משעממת לבין פינת עבודה מעוצבת ומעוררת השראה. כך לדוגמה, שימוש בלוח גיר אותו מדביקים על גבי הקיר מהווה דרך מצוינת לרשום משימות כמו גם לרשום משפטי העצמה שיגבירו את הביטחון והדימוי העצמי. בנוסף, דקורציה הכוללת למשל בובות שהילד/ה אוהבים יכניס את הטאצ' האישי, כל זאת בשילוב של תמונה משפחתית או תמונה של הילד עם חברים שתוסיף חמימות ואהבה לפינה שבה שוהים הילדים ולא פעם גם אתם כהורים שתומכים בהשלמת משימות ועבודות של הילד.

איך לעצב פינת לימוד מושלמת לילדים?

תאורה נכונה היא הבסיס

תאורה המותאמת לפינת עבודה היא הבסיס ליצירה של עיצוב מנצח אך גם פרקטי. כאשר בוחרים גופי תאורה מומלץ לבחור בתאורה עומדת ומתכווננת שהילד יכול לסדר ולהתאים כאוות נפשו כמו גם לוודא כי התאורה בפינה מספקת לו מספיק אור בשביל לעבוד גם בשעות החשכה, כמו למשל בימי החורף הקרים. לא משנה כמה תשקיעו בעיצוב, כאשר התאורה לא מספקת התהליך של העיצוב נפגם כמו גם היכולת לעבוד לאורך זמן. על כן, בדקו כי הפינה מוארת מספיק באמצעות תאורה מלאכותית כמו גם תאורת טבעית ובסמוך לחלון.

לסיכום

באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן במדריך תוכלו ליצור פינת עבודה מעוצבת כמו גם פונקציונאלית שתשרת את הילד בצורה הטובה ביותר. בשביל לדייק את עצמכם מומלץ בהחלט לבנות לוח השראה המבוסס על פינות עבודה מעוצבות ברשתות החברתיות או אצל עמודים של מעצבי פנים, כל זאת מתוך מטרה לקבל ראיונות וליישם אותם אצלכם בפינת העבודה של הילד.

נגישות
גלילה לראש העמוד