מלונאות למתחילים: מה ההבדל בין פנסיון מלא, חצי פנסיון ואירוח הכול כלול?

אם אתם עומדים לסגור חופשה ולא יודעים באיזה מודל לבחור, הגעתם למקום הנכון. מה ההבדל בין פנסיון מלא, חצי פנסיון ואירוח הכול כלול? כל התשובות לפניכם.

לינה וארוחת בוקר

יש מגוון של מודלים לאירוח במלונות, זה למעשה המודל הכי בסיסי שמציעים המלונות ללקוחות שלהם, לינה על בסיס ארוחת בוקר. נכון, זה אמנם נשמע קצת דל, אבל האמת היא שיש למודל הזה לא מעט יתרונות, במיוחד אם אתם זוג צעיר ללא ילדים. היתרון בא לידי ביטוי בכך שאתם מנהלים לעצמכם את הזמן ולא מקורקעים למלון, גם אם הסיבות הן טובות. יש לכם רק ארוחת בוקר, תוכלו לצאת למשך כל היום מחוץ למלון, לטייל ולמצוא מקומות חדשים לאכול בהם.

החיסרון של המודל בא לידי ביטוי בכך שהוא לא מספק מענה הולם לחופשה משפחתית עם ילדים קטנים. בשלב כזה או אחר הלקוחות יצטרכו לצאת מהמלון ולחפש מסעדות כדי לאכול בהן. זה נחמד אם אתם רווקים, זה ממש לא נחמש אם אתם הורים לילדים קטנים נורא עייפים בשמונה בערב והדבר האחרון שמתאים להם כרגע זה לחצות את כל העיר ברגל. לכן, אם זה המצב גם אצלכם ואתם לא רוצים לקחת סיכון עם הילדים, אנחנו ממליצים לכם להתקדם למודל הבא.

חצי פנסיון

חצי פנסיון הוא מודל שכולל לינה על בסיס ארוחת בוקר וערב. למודל הזה יש יתרון משמעותי במיוחד עבור למשפחות עם ילדים קטנים שלא רוצים להתרוצץ איתם ברחובות כדי לחפש מסעדה פנויה לאכול בה, במיוחד בעונות העמוסות. החיסרון של המודל הזה בא לידי ביטוח בכך שהוא קצת מקרקע אתכם למלון, במיוחד אם אתם עם ילדים קטנים יתכן מאד שיהיה לכם קצת קשה לצאת איתם מהמלון אחרי ארוחת הערב, כשהם כבר עייפים מאד מהיום הארוך שעבר עליהם.

 

 

פנסיון מלא

פנסיון מלא הוא מודל הכולל לינה על בסיס 3 ארוחות, ארוחת בוקר, צהריים וערב. אין ספק שהיתרון במודל הזה בא לידי ביטוי בכך שאתם יכולים להיות סופר רגועים מבחינת הדאגה לאוכל, בטח ובטח אם יצאתם לחופשה עם ילדים. מה שכן, קחו בחשבון שבדומה לחצי פנסיון זה קצת מקרקע אתכם למלון ולמעשה לא מספק לכם שום אינטרס לצאת החוצה. בכל אופן, פנסיון מלא הוא מודל שמתאים לכולם, אך הוא בהחלט מומלץ עבורכם הורים לילדים.

הכל כלול

הכל כלול הוא המודל הכי מתקדם והכי מושקע בכל הקשור לתחום המלונאות. מדובר במודל הכולל לינה על בסיס 3 הארוחות העיקריות ומעבר לזה, פינוקים שונים הכלולים במחיר שהלקוח משלם, בין אם מדובר בארטיקים במגוון סוגים, בר משקאות, קפה ועוגה בלובי ועוד מגוון רחב של הטבות שלא כלולים במודלים הבסיסיים. ברוב המקרים המודל הזה מתקיים במלונות הכל כלול, שהוא המודל היחיד במלון וכלל הלקוחות נהנים ממנו.

היתרון המשמעותי במודל הזה הוא שאתם מגיעים לחופשה שפשוט יש בה הכל, אתם לא צריכים לדאוג לשום דבר בכל הקשור לאוכל ומעבר לזה, תקבלו שירותים אקסטרה. מה שכן, קחו בחשבון שזה מודל מקרקע במיוחד. מה זה אומר? שקשה מאד לצאת מהמלון כשיודעים שמפספסים את כל הטוב הזה. זה אומר למעשה שסביר להניח שתישארו במלון במהלך כל החופשה ולא תצאו ממנו על מנת לראות דברים חדשים.

לסיכום, אם אתם עומדים לצאת לחופשה ולא יודעים אם לסגור חצי פנסיון או פנסיון מלא, אנחנו מקווים שהצלחנו לעשות לכם קצת סדר בראש על מנת שתוכלו לקחת את ההחלטה הנכונה עבורכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד