הספרים המומלצים לסוחר המתחיל

ספרים מאפשרים לנו לרכוש ידע רב ולהעשיר את עצמנו, לכן אין זה מפליא שגם בתחום המסחר בבורסה, קיימים כמה וכמה ספרים מומלצים. מי שהחליט להתחיל לסחור במניות בבורסה, וודאי נתקל בכמה שאלות או תהיות בנוגע למסחר, ובכן, במקום לשוטט ברחבי הרשת בתקווה למצוא תשובות, ישנם ספרים ייחודיים בתחום שיעניקו לכם ידע רב.

ספרים למסחר בבורסה

התחלתם לסחור?

למדתם את רזי המסחר בבורסה, תרגלתם כיצד ליישם ניתוח טכני וסחרתם באמצעות חשבון דמו, רק לשם הלמידה. עכשיו, אחרי שהידע הראשוני אצלכם בידיים, זה בדיוק הזמן לפתוח חשבון מסחר אצל ברוקר ולהתחיל לסחור במניות, ומי יודע – אולי גם לגרוף רווחים מרשימים. גם אם אתם יודעים דבר או שניים על מסחר בבורסה, כדאי שתקראו מעט ספרים בתחום, שכן ספרים אלו יסייעו לכם להבין את עומקו של עולם המסחר ויקנו לכם כלים ועזרים שימושיים במיוחד.

סודות הבורסה

 

ספר זה, שנכתב על ידי עינב כהן ויצא לאור בשנת 2013, מעניק לקוראיו ידע בנושאים מגוונים בתוך עולם המסחר כמו שיטוח ניתוח שונות (ניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי), אגרות חוב, ההתמודדות מול עולם ההשקעות, שיטות קניה ומכירה ועוד. כמו כן, הספר תורם לקורא מידע ראשוני וכלים בכדי להתחיל להשקיע בבורסה באופן בטוח.

 

הזאב מוול סטריט

הסיפורים המתרחשים בבורסה האמריקאית תורגמו באופן מופתי גם לסרט קולנועי מרשים. אותו בחור פשוט, ג'ורדן בלפורט, שהחל בתור מוכר גלידה, הפך לזאב מסחר שגרף רווחים של מיליונים. הספר הייחודי הזה, מגולל את סיפורו האישי תוך שימת לב ליחסיו עם אשתו ואף למערכות היחסים שלו במקום עבודתו, לרבות הברוקרים שעבדו שם. אמנם הספר לא בהכרח נותן דוגמא טובה לסוחרים מתחילים, בייחוד בשל היחס המזלזל של גיבור הספר בלקוחותיו והקולגות, אך הוא מציג את עלייתו הכלכלית של אדם ממוצע עד להתעשרות, הודות למסחר במניות.

זיכרונותיו של סוחר מניות מוול סטריט

הספר, שנכתב ב- 1923, נתפס כספר חובה עבור כל מי שמעוניין לסחור בבורסה. הספר מגולל את סיפורו של ג'סי ליוורמר שחווה זמנים טובים ופחות טובים במהלך חייו. התיאורים בספר מדייקים את תחושות הסוחר, לרבות הלחצים, עם פתיחת יום המסחר, כך שסוחרים רבים עשויים להזדהות עם הסיפור ולמצוא בו נקודות משיקות עם חייהם.

ברוקר בנעלי בית

הספר שנכתב על ידי יואל סלע, מעניק לכל המעוניין ידע בנוגע למסחר במניות והוא מן קורס כתוב לעולם המסחר בבורסה. הספר מכיל מגוון גרפים והסברים על שיטות המסחר השונות והוא מאפשר גם למי שאינו מכיר את עולם למסחר, לקפוץ למים העמוקים.

 

 כדור השלג

מאליס שרדר, אנליסטית וכותבת הספר, מספרת על חייו של סוחר המניות וורן באפט. הספר מגולל את ביוגרפיית חייו, לרבות סיפורי ההשקעות הייחודיים שלו. לא רק חייו המקצועיים תועדו בספר, אלא גם סיפור חייו האישי.

 

נוסף לספרים הללו קיימים בשוק ספרים נוספים בתחום ההשקעות בבורסה, בייחוד בנוגע למסחר במניות. אם אתם מעוניינים ללמוד יותר על הנושא, לקרוא על המסחר מזווית עיניהם של סוחרים אחרים וללמוד מטעויות, מוטב שתשאילו או תרכשו את הספרים הללו.

נגישות
גלילה לראש העמוד