מיטות לכלבים: עשו זאת בעצמכם!

מיטות לכלבים

בדיוק כפי שאנו דואגים לרכוש לעצמנו את המיטה האיכותית והטובה ביותר, כך עלינו לדאוג למיטה של הכלב שלנו. במקום להוציא מאות שקלים, כל אחד יכול להכין מיטה מפנקת לכלב – במינימום מאמץ. איך? להלן מדריך מיוחד.

מיטה לכלב: כך תוכלו לעשות זאת בעצמכם

הכלבים שלנו הם החברים הכי טובים, ובהתאם לכך עלינו כבעלים לדאוג לאיכות החיים שלהם. חלק משמעותי מאיכות החיים כוללת בין היתר את המיטה של הכלב, וזאת בשל העובדה כי הכלב שוהה זמן רב במיטה שנחשבת בעבורו למקום בטוח ומפנק. חלק מההולכים על ארבע סובלים מבעיות בריאותיות כמו בעיות בגב, ולכן למיטה יש חשיבות גם מבחינת הבריאות. תמיד אפשר לקנות מיטות לכלבים דרך חנויות המתמחות בציוד לכלבים אונליין, כאשר טווח המחירים של מיטות לכלבים נע בין 50-500 ₪ בעבור מיטות אורטופדיות, ולכן אם אתם מעוניינים לבנות מיטה לכלב בעצמכם ובכך לחסוך לא מעט כסף, זה הזמן להוציא את ארגז הכלים, לעקוב אחר ההוראות ובהתאם לכך ליצור מיטה חלומית שהכלב שלכם פשוט לא ירצה לצאת ממנה.

מיטה לכלב באמצעות כרית וחולצה ארוכה

בשלב הראשון נבחר חולצה גדולה שיצאה משימוש (יש המון דברים שאפשר לעשות מחולצות ישנות). נהפוך את החולצה כלפי חוץ, ובאמצעות מחט וחוט נתפור את הפתח של צווארון החולצה. לאחר מכן הופכים את החולצה, ותופרים את שני האזורים הפתוחים באזור בית השחי. בכדי לקצר את ההליך, רצוי לבצע את תהליך התפירה באמצעות מכונה. לאחר מכן נמלא את החולצה והשרוולים בצמר גפן כך שנוכל ליצור מראה נפוח ומלא, ולאחר מכן מכניסים את הכרית לתוך החולצה ותופרים אותה באופן צמוד ככל האפשר. בכך, יש לכם מיטה מפנקת וכיפית במיוחד לכלב אותה תוכלו לקחת לכל מקום, כולל שהייה בטיול בחוץ.

מיטת קרשים

בהתאם לגודל הכלב ניקח בין ארבעה לחמישה קרשים, ונשייף אותם באמצעות מכונה כך שהם יהיו חלקים לגמרי. לאחר מכן נשתמש במסמרים בכדי להדק את הקרשים האחד ליד השני, עם מרווח קטן בכדי לשמור על יציבות. בשלב הבא נצבע את הקרשים בצבע טבעי ששומר על העץ הטבעי מפני מזג האוויר, ונמתין למשך כשלוש שעות עד שהחומר מתייבש. בשלב הבא ניקח סוודר בו אנו לא משתמשים ונניח אותו על הרצפה כשהחלק הקדמי פונה כלפי מעלה. מגלגלים שמיכת טלוויזיה שיש ברשותנו בבית בצורה של צינור, ומשחילים את השמיכה אל תוך הצוואר של הסוודר. בודקים כי השמיכה מפוזרת בצורה מלאה ומוסיפים צמר גפן לצורך הגברת הרכות. לאחר מכן נתפור את החלק העליון והתחתון של הסוודר באמצעות חוט ומחט, ולאחר מכן מצמידים את השרוולים האחד לשני בכדי ליצור צורה מעגלית. בסיום הפעולה, נניח את הכרית החדשה על גבי הקרשים ונדביק באמצעות צבע מגע את החלק התחתון, כך שהכרית שלנו תשמור על יציבות.

חידוש מיטה ישנה

אם לכלב שלכם יש מיטה שכבר איבדה את הצבע והנפח, ניתן לשדרג אותה דרך החלפה של הבד והמילוי הפנימי. הסירו את הבד ואת המילוי של הכרית ורכשו מראש בד אליו אתם מתחברים מבחינת הצבע, אך גם כזה שקל לניקוי ולתפעול. נלביש את הבד החדש על גבי המיטה ונהדק אותו באמצעות אקדח סיכות. נוציא את הכרית הישנה ונחליף אותה בחדשה, ויש לכם בשניות ספורות מיטה מחודשת ונהדרת לכל שלכם. אם תרצו להשקיע עוד יותר, ניתן באמצעות מכונת תפירה לרקום את שמו של הכלב ובכך לשדרג באופן משמעותי את הנראות של המיטה החדשה שלו.

נגישות
גלילה לראש העמוד