יצירתיות בקורונה: כך תעבירו סדנאות יצירה אונליין

ספק אינטרנט ITC

אין ספק בכלל כי משבר הקורונה פגע כלכלית באלפי בעלי מקצוע, כאשר חלקם הגיעו למרבה הצער אף לפשיטת רגל. עם זאת, ישנם מקצועות רבים שהצליחו לצלוח את המשבר בהצלחה יחסית על ידי אימוץ של הרגלים ושיטות חדשות לעבודה ובמקרים מסוימים יש כאלה שהצליחו באופן מפתיע אפילו יותר מבעבר. אחד התחומים בהם נדרש שינוי הוא תחום סדנאות היצירה. מדריכות רבות גילו שעל ידי שינוי של שיטות העבודה ודרך העברת שיעורי אונליין, ניתן בהחלט להמשיך ולהתפרנס בכבוד, וודאי בתקופות בהן רבים נמצאים בבית ומחפשים עיסוקים שונים וחדשים כדי להעביר את הזמן. אם העברתם סדנאות יצירה לפני הקורונה ואפילו אם אתם חושבים להתחיל עכשיו, כך תוכלו לעשות זאת אונליין.

חיבור טוב לאינטרנט

ראשית, אתם חייבים להיות מצוידים בכלים טכניים שמתאימים להעברת שיעורים אונליין וביניהם מחשב איכותי, מצלמת רשת מתקדמת (או חצובה למצלמה של הנייד) וכמובן תשתית אינטרנט חזקה ויציבה וספק אמין ומנוסה. לכן, במיוחד אם כיום אתם לא מרוצים לגמרי מהחיבור לאינטרנט, מומלץ בהחלט לשקול מעבר לספק מוכר ואיכותי כמו למשל ספק אינטרנט ITC. בסופו של דבר, אם אתם יודעים להעביר סדנאות בהצלחה מזה שנים רבות, לא כדאי ליפול על עניינים טכניים ורצוי לדאוג לעניין הזה מבעוד מועד.

ספק אינטרנט ITC

ערכו התאמה לשיעורים מראש

מעבר להתקשרות עם ספק אמין ואיכותי כמו ITC והכנה מראש של מחשב ומצלמה טובה, עליכם לזכור כי סדנאות האונליין שונות במהותן מהסדנאות הפרונטליות, בהן המשתתפים הגיעו עד אליכם וסופקו להם כל החומרים. כאן יש לעדכן את המשתתפים כי עליהם לרכוש את החומרים מראש וכמובן שזה צריך לבוא לידי ביטוי במחיר הסדנה. אפשרות נוספת שתוכל דווקא להגדיל את הרווח היא שליחת חבילה של כלל החומרים מראש עד לבית הלקוח. שימו לב כי חשוב לעדכן שמי שמעוניין באופציה הזאת צריך לעדכן מראש עד למועד מסוים שכן זמני המשלוח משתנים והחבילה עלולה שלא להגיע בזמן.

בחרו ביצירות פשוטות יותר

בשיעורים הפרונטליים אפשר בהחלט לאתגר את המשתתפים בעבודות יצירה מורכבות יותר ובמקרה הצורך להגיש סיוע פרטני למי שלא לגמרי מסתדר. גם כאן תוכלו להגיש סיוע פרטני למשתתפים אך הוא מוגבל לדיבור בלבד ולא תוכלו לעזור להם בהרכבה פיזית. על כן, בחרו בעבודות פשוטות יחסית כדי למנוע תסכולים מיותרים, במיוחד אם מדובר בקהל של ילדים.

ערכו חזרה גנרלית וטסטים לסדנה

אם בחרתם בחיבור אינטרנט אמין ויציב כמו שתקבלו עם ספק ITC למשל, דאגתם למחשב ומצלמה איכותיים ווידאתם שלכולם יש את החומרים מראש, הכל אמור לעבור חלק. בכל זאת, זה רעיון לא רע בכלל לערוך טסט עם חברים או בני משפחה כדי לראות איזה חלקים עובדים טוב יותר ומה צריך עוד לשייף.

פה נעצור להמליץ להעביר לכל המשתתפים הסבר מילולי של הסדנה במייל (בקובץ PDF), לא רק שזה יסייע להם ליצור שוב בעתיד, זה גם יהפוך את הסדנה להרבה יותר פרקטית בעבורם.

הקפידו על הדברים הללו ותוכלו להמשיך להעביר סדנאות מקצועיות גם בתקופה הלא פשוטה הזו. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד