איך לבנות מסמך קורות חיים יצירתי?

הכנת מסמך קורות חיים איכותי, היא בין הפעולות הקריטיות ביותר למציאת עבודה. עם זאת, כאשר פונים עם קורות החיים למשרה מבוקשת, זו תהיה לרוב רק פנייה אחת, מבין אינספור פניות של מחפשי עבודה לאותה המשרה. כיצד ניתן לכתוב מסמך שגרתי מאוד כמו קורות חיים, באופן יצירתי, בכדי לבלוט מעט יותר? אלה כמה טיפים שיסייעו:

מראה מקצועי

ראשית, קורות החיים שלכם חייבים לראות איכותיים. לשם כך וכנקודת התחלה, תוכלו להשתמש בפורמט קורות חיים מוכן. כאן אפשר לבחור בתבנית מעט יוצאת דופן אך עדיין מסודרת, שמשדרת רצינות.

יצירתיות גראפית

כיוון אחד של יצירתיות בקורות חיים, יכול להיות מראה יוצא דופן. על בסיס התבנית או בלעדיה ואפילו בסיוע גרפיקאי, ניתן ליצור מראה מיוחד. חשוב להיזהר, שהמראה המיוחד לא יסבך את ההתמצאות המהירה בקורות החיים.

להפנות למקום אחר

בכדי לפרוץ את מגבלות המסמך, אפשר להפנות את קורא קורות החיים לקישור, בו ישנה גרסת הרחבה לקורות החיים. עמוד אינטרנט או סרטון למשל, הם סביבה שונה מאוד מדף קו"ח (מודפס או במעבד תמלילים). עצם ההפניה הוא יצירתי ובנוסף, השוני במדיה פותח מגוון אפשרויות חדשות לעוד יצירתיות.

לקחת רעיון מעולמו של המעסיק

לעתים, ניתן להתאים את הפניה באופנים שונים לעולמו של המעסיק. לדוגמא: אם פונים למשרה בחברת מסחר אלקטרוני, אפשר לעצב ולנסח את קורות החיים כמו עמוד מכירות באמאזון.

מקצועיות

הומור

להומור יש יתרונות רבים. בין השאר, ניתן לדחוס אותו למילים בודדות, באופן שחוסך זמן מקורא קורות החיים. מצד שני, חשוב להיזהר עם אופי ההומור, מאחר שמדובר בטעם אישי. טאקט בהומור, ישדר שאתם בעלי טאקט בכלל. ולהיפך – מה שייתפס כהומור גרוע, עלול דווקא לפגוע באופן בו אתם נתפסים.

להיות רלוונטי למשרה

היצירתיות צריכה להיות תואמת למשרה בה מדובר. אם פונים למשרת קופירייטר למשל, מתאים מאוד להפגין יצירתיות ובמיוחד מהסוג שנדרש מקופירייטר. למשל, "למכור" את עצמכם כמוצר שאתם מסייעים לשווק, עם סלוגן מתאים ויצירתי. מצד שני, אם פונים למשרת הנהלת חשבונות, ייתכן שמתאים יותר לחפש רעיון יצירתי שקשור למספרים ולניתוח מידע.

לא להגזים

את הרצון להיות יצירתי חשוב לאזן בזהירות מתחייבת, בכדי שלא להגזים. חשוב שהיצירתיות לא תחייב את קורא קורות החיים לבזבז זמן רב מהרגיל על מעבר על קורות החיים שלכם. גם אם כתבתם קורות חיים יצירתיים להפליא, מי שעוסק במיון קורות חיים הם לרוב אנשים עסוקים, שנדרשים למיין כמות גדולה למדי של פניות. לא להתחשב בזמנם, תהיה טעות גדולה. כמו בקורות חיים בכלל, חשוב שהיצירתיות לא תגרום למסמך להיות ארוך מהרגיל.

לסיכום

למרות שלא מדובר ב"יצירה ספרותית", ניתן בכל זאת לשלב יצירתיות גם בקורות חיים ולשפר את סיכויי הקבלה לעבודה.

נגישות
גלילה לראש העמוד