להתנדב מכל הלב: העמותות שישמחו לקבל את עזרתכם

מחקרים מצאו כי התנדבות מסייעת לא רק לחיזוק הביטחון העצמי אלא לתחושה של מתן ערך מוסף, ולכן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להיתרם למען החלשים – לצורך יצירת עתיד טוב יותר.

התנדבות: שיפור איכות החיים שלכם ושל אנשים אשר זקוקים לעזרה

מדינת ישראל ידועה כאחת המדינות המובילות במדד האושר, על אף נתונים מבהילים בכל הקשור למדד העוני. מדי שנה מתפרסמים נתונים מדאיגים אודות עלייה במספר העניים, כאשר נכון להיום כ 1.8 ישראלים מוגדרים כעניים, מתוכם כחצי מיליון ילדים. לא מדובר בנתונים מדויקים, אולם כל אחד מאיתנו יכול להבחין במשפחה או יחידים אשר זקוקים לעזרה. בעזרת התנדבות מכל הלב תוכלו לספק לעצמכם ולבני המשפחה תחושה של מחויבות, ואפילו תרופה. למעשה, אנו שומעים לא מעט מקרים קשים אשר אוטומטית גורמים לתחושה קשה, ולכן התנדבות הוא סוג תרופה אשר פותחת אפשרות להכוונה ואושר פנימי אותו לא ניתן להגדיר במילים, כפי שמתנדבים רבים יעידו. בנוסף, מחקרים מצאו כי אנשים אשר מתנדבים זוכים לתוחלת חיים גבוהה יותר. אם אתם רוצים לקום בבוקר עם אנרגיה ולעשות משהו טוב, ניתן לקבל מידע על ארגונים ועמותות אשר ישמחו לקבל את עזרתכם, לצורך יצירת שגרת חיים אשר משלבת את ההתנדבות כחלק אינטגראלי ובלתי נפרד.

להתנדב מכל הלב- העמותות שישמחו לקבל את עזרתכם

הגיע הזמן להצטרף לאלפי ישראלים אשר תורמים מזמנם למען האחר

מתוך הבנה כי מדינת ישראל היא מדינה קטנה, נוצרו לא מעט ארגונים פרטיים אותם מובילים אנשים אשר החליטו ליצור חברה טובה יותר אשר תומכת האחד בשני בעת הצורך. לכן, ניתן לראות כיצד יכולת ההגשמה העצמית המגולמת בתוך תהליך של התנדבות לא רק יעניק לעצמכם ולסביבה חשיבה חיובית, אלא גם הוקרת תודה ואושר פנימי חזק אותו ניתן לממש באמצעות יצירת קשר עם ארגונים ועמותות אשר עוסקות בכל יום בתהליך החשוב של עזרה לזולת, בין אם מדובר באדם בודד או בקבוצות ספציפיות באוכלוסייה אשר ישמחו לקבל עזרה בכל תחום, ולא רק ביום אחד ספציפי בשנה. כישראלי וכבן אדם, תוכלו ליצור חברה צודקת וטובה ביותר באמצעות יצירת נתיב התנדבות אשר מתאים לכם, וליכולת האישית שלכם – זכרו כי כל אחד יכול!

איך מתחילים להתנדב?

הדבר החשוב ביותר אותו חשוב לדעת לקראת תהליך של התנדבות הוא רמת המחויבות שלכם. במידה ולא התנדבתם בעבר, תוכלו ליצור קשר עם עמותות וגופים אשר יצטרכו את עזרתכם באופן נקודתי, ולאחר מכן תוכלו לבדוק כיצד לשלב את ההתנדבות באופן קבוע. זכרו כי גם העזרה הקטנה ביותר – בין אם מדובר בתרומה כספית, גיוס כספים או התנדבות פיזית יכולה לשנות את עולמם של אנשים ואוכלוסיות מוחלשות, ולכן באמצעות אמצעי התקשורת כמו גם אתרים אשר מציינים מדי שבוע את הפעילויות המומלצת.

נגישות
גלילה לראש העמוד