לא תמצאו את זה בספרים: שימושים נוספים שאפשר לעשות בבננה

הבננה נחשבת לאחד מהפירות האהובים ביותר בישראל, ולא בכדי. מדובר בפרי מתקתק ובעל סגולות בריאותיות רבות שנחקרו במשך שנים ע"י חוקרים מובילים מהארץ ומהעולם.

מעבר להיותה פרי מרענן, מסתבר שיש לבננה שימושים רבים אפשר להשתמש בבנה כמו גם בקליפה שלה לטובת יצירת יתרונות בריאותיים אך גם קוסמטיים. ועל כן זה הזמן להכיר את הרשימה (החלקית) אותה אספנו לטובת ניצול מקסימלי של הפרי – לצרכים שונים:

פצצת אנרגיה

בבננה ישנו ריכוז גבוה מאוד של אשלגן שאחראי על מערכת העצבים והוא מינרל חשוב מאוד בגוף האדם.  אכילה של בננה בבוקר לפני האימון או לאחריו  יכולה לתרום באופן ממשי לתחושת הערנות כמו גם השובע. למעשה, מחקרים שנערכו בתחום באנגליה מצאו כי סטודנטים שאכלו בננה שיפרה את הפעילות המוחית, ועל כן מדובר בפרי נהדר שיכול לספק לכם את מנת האנרגיה לה אתם זקוקים לפני/לאחר אימון או כאשר אתם רוצים להעלות את רמות הריכוז, במקום למשל לאכול חטיף אנרגיה עם רמות סוכר גבוהות.

הורדת לחץ דם

מאחר ובבננה ישנו ריכוז גבוה של ברזל המשפיע על רמות ההמוגלובין בדם, ניתן בהחלט להיעזר בבנה לטובת הורדת לחץ הדם וזאת בשל העובדה כי מדובר בפרי המכיל ברזל כמו גם אשלגן אשר מורידים את לחץ הדם בעקבות ירידה ברמות ההמוגלובין ובהתאם לכך גם הורדת לחץ הדם. אין מדובר בסיסמה אלא בהלכה למעשה, ועדות לכך ניתן למצוא בהמלצה מטעם איגוד הבריאות האמריקאי שהכריז לפני מספר שנים כי ניתן ואף רצוי לשלב בננה בתזונה, מתוך מטרה לווסת את לחץ הדם ובהתאם לכך ליצור הפחתה ממשית בסיכון ללחץ דם גבוה.

ירידה במשקל

תזונאים ממליצים לשלב פירות וירקות בתפריט, אולם האם ידעתם כי בננה יכולה לסייע לכם לרדת במשקל? הסיבה לכך נעוצה בסיבים התזונתיים הגבוהים שיוצרים תחושה של שובע לאורך זמן כמו גם מאפשרים להימנע מאכילה של מזון ממותק, בשל הטעם הטבעי של הבננה. בנוסף, מאחר ובבננה יש ריכוז לא מועט של ויטמין B הוא מאפשר לזרז את חילוף החומרים ובהתאם לכך לתרום לתהליך של ירידה במשקל.

לא תמצאו את זה בספרים: שימושים נוספים שאפשר לעשות בבננה

פילינג טבעי

בשנים האחרונות ניתן להבחין כיצד יותר ויותר מובילות דעת קהל משתמשות בקליפת הבננה לטובת יצירה של מסכות ופילינג טבעי, וזאת בשל היותה של הבננה פרי עם נוגדי חמצון שמעכבים את תהליך ההזדקנות. שימוש קבוע בקליפה לטובת יצירה של פילינג טבעי לפנים יכול בהחלט לסייע לטובת יצירת תמהיל טיפוח המבוסס על מרכיבים טבעיים בלבד.

הרגעת גירודים

סובלים מעקיצות או גירודים? ובכן, באמצעות קליפת הבננה תוכלו ליצור הקלה משמעותית בעוצמת הכאב באמצעות שפשוף של קליפת הבננה על האזור למשך מספר דקות. הסיבה לכך נובעת מתוך נוגדי חמצון גבוהים המצויים בקליפת הבננה ואשר נמצאו כבעלי יכולת להקל באופן משמעותי על כאבים כמו למשל גירודים ועקיצות. מעבר לשפשוף של הבננה על האזור אפשר גם להניח את הקליפה למשך רבע שעה, ובכך ליצור הקלה משמעותית.

לסיכום

הבננה היא פרי מעולה שמכיל לא רק נוגדי חמצון, אשלגן וברזל אלא גם סיבים תזונתיים שיכולים להשפיע לטובה הן על תחושת השובע אבל גם על היכולת להיעזר בבננה לטובת מגוון רחב של שימושים. הסקירה אותה הצגנו לכם כאן היא על קצה המזלג וברשת ניתן לאתר עוד עשרות שימושים נוספים, כל זאת לטובת ניצול מקסימלי של פרי שגדל כאן בישראל ואשר מהווה דרך מצוינת ליצור תמהיל בריאותי, נפשי ואפילו קוסמטי.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד