קורס שוק ההון למתחילים: כך תהפכו לסוחרים מקצועיים לפי הספר

לימודים בכל תחום שהוא הם מאתגרים, אך יש כאלה שיותר ויש כאלה שפחות. גם פוטנציאל הרווח והפרנסה ממה שלומדים בקורסים שונים עשוי להיות מגוון מאוד. השילוב המנצח הוא קורס לא ארוך מדי, מעשי מאוד ובעל פוטנציאל גדול לאפשר לכם להתפרנס לאורך זמן. אין הרבה כאלה ואחד המעטים הוא קורס להשקעות בשוק ההון. כמובן, יש להתחיל מקורס למתחילים, כי בכל זאת זה לא עניין של "איך להיות מיליונרים, בשלושה צעדים פשוטים ומהירים". אז מהו קורס שוק ההון למתחילים? מה לומדים בו? והיכן כדאי לקחת קורס מסוג זה?

 

כמה מסובך זה כבר יכול להיות?

למי שלא מכירים את התחום, מסחר בשוק ההון עשוי להישמע כדבר מסתורי מעט, מרוחק ולא ברור. מצד שני, אם חושבים על העיקרון הבסיסי של מסחר באשר הוא – לרכוש בזול ולמכור ביוקר, זה נשמע פשוט מאוד! האמת, היא כמובן היכן שהוא באמצע. אם כבר, יותר לכיוון של המסובך. ליתר בטחון, כדאי כבר כאן להבהיר ולהדגיש: השקעה בשוק ההון היא דבר שיש בצידו לא רק רווח, אלא גם סיכון. אם עושים זאת ללא הכשרה מתאימה, מרב הסיכויים שתפסידו מכך! לכן, זה לא תחום שמתאים לניסיונות וללמידה מטעויות. פשוט מאחר שטעויות בפעילות כזו עולות ביוקר וחבל. יש דרך עדיפה בהרבה להיכנס לעניינים – ללמוד בקורס איכותי. באמצעות לימודים אלה, תוכלו להיכנס לתחום מרתק ורווחי זה ברגל ימין. הלימודים יציגו בפניכם את שוק ההון, את המושגים המקובלים בעולם ההשקעות, את אפשרויות ההשקעה השונות, טכניקות השקעה ועוד. אנו מדברים על קורס למתחילים ויש עוד הרבה מה ללמוד בהמשך. אך קורס כזה יספק את הבסיסי החיוני, שממנו והלאה ניתן להתחיל להשקיע בפועל. זאת, באופן מחושב וזהיר, אשר יתחיל להביא לכם תוצאות. כך תוכלו להשלים הכנסה ואפילו, אם תמשיכו לקורסים מתקדמים ותעמיקו את הניסיון והידע, להפוך זאת למקור הפרנסה העיקרי.

 

אז מה לומדים?

מכללת פסגות מציעה קורס למתחילים, אך חשוב לציין שהיא מציעה במבט רחב יותר, קורסים שמותאמים אישית לרמת המסחר והידע שלכם. כך שגם בהתחלה, אם יש לכם ידע קודם מסוג מסוים וגם בהמשך, תוכלו ללמוד בשלבים, בקצב שלכם, באופן המותאם ביותר עבורכם. ישנם 7 קורסים לבחור מהם, שכאמור, אחד מהם הוא קורס למתחילים. ב"מתחילים" הכוונה בהחלט, למי שאין להם כל רקע משמעותי בכך. לא בשוק ההון ואפילו לא בכלכלה. קורס שוק ההון למתחילים בנוי מ-14 מפגשים, אשר נפרסים על פני 42 שעות. הקורס נערך בשעות אחר הצהריים והערב (18:00-21:00), כך שהוא מתאים לרוב האנשים. הנושאים שלומדים במסגרתו רבים, כולל היכרות בסיסית עם שוק ההון, זיהוי הזדמנויות להשקעה, הבנת הסיכונים בעסקאות כאלה והיחס בין סיכוי לרווח לסיכון, כלי עזר להשקעות ועוד. ניתן ללמוד את הקורסים באופן פרונטאלי בכיתה או מרחוק, דרך האינטרנט. עוד אפשרות שימושית מאוד, היא שניתן לחזור על קורס שבו השתתפתם ללא עלות.

 

עוד על המכללה

מכללת פסגות היא בין השמות הבולטים והוותיקים בארץ בנושא זה. מלבד שוק ההון, המכללה מציעה מבחר קורסים איכותיים גם בנושאים אחרים, בהם ייעוץ משכנתאות, יזמות עסקית ושמאות מקרקעין. למכללה 6 סניפים ברחבי הארץ, 33 מרצים ועשרות אלפי בוגרים שלמדו בה לאורך השנים.

 

לסיכום

גם אם אינכם בטוחים שזה הכיוון שמתאים לכם, קורס בסיסי על שוק ההון יסייע לכם להחליט. לכל הפחות, תקבלו ממנו ידע חשוב ומעניין, אשר יסייע לכם בכלל בהתנהלות כספית חכמה ובהשקעות פשוטות יותר.

נגישות
גלילה לראש העמוד