ספרי הילדים של רחלי פליישון

רבים ההורים שרוצים להעניק לילדיהם ספרי איכות שיקנו להם עולם ומלואו, יפתחו עבורם את המחשבה וינתבו אותם אל דרכי מחשבה חדשות ומעניינות.  בשל כך, רבים ההורים שמחפשים אחר ספרים איכותיים שמיועדים לילדים, בני נוער ואף לפעוטות.

אחת מסופרות הילדים שהפכו לשם דבר לאחרונה, היא הסופרת רחלי פליישון , סופרת מוכשרת במיוחד הכותבת ספרי ילדים נפלאים אותם קוראים ילדים והורים בכל רחבי הארץ.

ספרי הילדים של רחלי פליישון

אבל מה צריך לדעת על רחלי פליישון?

פליישון, נולדה בחולון בשנת 1962 ואת רוב חייב הצעירים העבירה בטיולים ונדודים בארצות שונות עם הוריה שהיו שליחים אשר עודדו בני נוער ברחבי העולם לבצע עלייה עם הוריהם לארץ.

פליישון למדה בין היתר שלל שירי ארץ ישראל תוך שהיא גדלה על ברכי אהבת הארץ כאשר הלמידה נעשתה מאביה פרופסור גבריאל בן שמחון מרצה ומחזאי באוניברסיטה ומאמה שהייתה מורה לספרות.

פליישון מספרת על הכתיבה שלה כי היא נועדה בעיקר לסייע לילדים להשתלב בחברה וזאת מאחר והיא עצמה כילדה במעבריה ממדינה למדינה – נזקקה לכישורי הסתגלות לחברה חדשה, שפה ותרבות חדשה.

בשל כך רבים מספרי הילדים שלה נוגעים לדרך להשתלב לרצון להשתלב ולדרך לקבל את האחר.

ספרי הילדים של רחלי פליישון

לפליישון שלל ספרי ילדים מלאי הומור והשראה, שחשוב לקרוא עם הילד שלכם או עם בני הנוער.

בין הספרים המומלצים ניתן למצוא את הספר "להיות מנהיג" ספר המדבר על משמעותו של מנהיג, מה זה מנהיג ועל ילד שרוצה להיות מנהיג ומולד מה המשמעות של מושג זה.

ספר נוסף מומלץ הינו "החלום שלי" ספר המספר על נעה, ילדה שסבה הפתיע אותה והגשים לה חלום תוך שהוא מספר על הגשמת החלום שלו והיא שתהיה לו מדינה.  כמו גם הספר " האחר הוא אני" אשר מספר על החשיבות של קבלת השונה וההבנה ששונות נמצאת בכל אחת ואחד.

לרחלי פליישון גם ספרי לימוד מגוונים כמו הספר: "איפה מתחבאות האותיות" הוא ספר שכתבה רחלי פליישון המכניס את הילדים לעולם מופלא של אותיות מסוגים שונים המקנה שלל יכולות ורבליות והתפתחויות לילדים.

כמו גם הספר" מה ששנוא עליך על תעשה לחברייך" שמספר על משמעותו של פתגם זה ומשמעותם של שלל פתגמים ידועים תוך  המחשת המשמעות מחיי היום יום של הילדים.

לסיכום, הספרים של רחלי פליישון, כמו אלה שהזכרנו כאן ועוד רבים אחרים, הם ספרים שכל ילד חייב להכיר. מדובר בספרים עם המון ערך, עם תבונה, חכמת חיים , אהבת הארץ ולמידה מדהימה.

אז בפעם הבאה שאתם מחפשים אחר ספר איכות לילדים, קחו לכם כמה דקות להכיר את הספרים של הסופרת הנפלאה, ומשם תוכלו להפליג הלאה אם עולם של מילים, אותיות, פתגמים ואהבה.

נגישות
גלילה לראש העמוד