רשת חנויות ספרים? ניהול לקוחות מעולם לא היה פשוט יותר

כל בעל עסק מבין עד כמה זה חשוב להשקיע בלקוחות, להיות במעקב, לדעת לחזר, לדעת לשאול את השאלה הנכונה, להיות ערים למה שהלקוח מחפש, להקפיד על מענה מהיר וכדומה. עם זאת, רבים מהעסקים מתקשים לעמוד ברף, וזאת כי לרוב יש הרבה לקוחות ובמקביל מעט אנשי שירות. כיצד אם כן ניתן לעקוף את הבעיה? הגיע הזמן שגם אתם תשמעו על מערכת CRM – מערכת ניהול לקוחות, במיוחד אם אתם רשת של חנויות ספרים, תחום בו התחרות על כל לקוח מאוד גדולה.

התייעלות במגוון אפיקים משלימים

אז מהי מערכת CRM, מדוע היא מאוד פופולארית במגוון נרחב של עסקים ומה היא יודעת להציע? ובכן באופן כללי מדובר בניהול לקוחות בקלות ובנוחות. מכאן שאם טרם יצא לכם להתנסות, אתם עתידיים לגלות כיצד ניתן לחסוך בכוח אדם, למקד את הפנייה ללקוח, להציע שירות יותר יעיל, לייצר לקוחות יותר מרוצים, להימנע מלאבד משימות "בין הכיסאות" ובאופן כללי אתם עומדים לגלות כיצד ניתן לייעל את הזמן ולהשיג יותר מטרות.

הצצה לעולם של אפשרויות

רגע לפני שנסביר מה המערכת יודעת לעשות, נציין שיש מגוון אופציות בתחום, כך שכל מערכת יודעת להציע שורה מעט שונה של אפשרויות. כך למשל אם נבחן מה מערכת CRM מבית אייקאונט יודעת להציע, נמצא שהיא בין היתר מתממשקת לפורטל מנהלי חשבונות, מנהלת יומן משימות, מתעדת שיחות, מחוברת למרכזיה הטלפונית ואף יודעת להוציא קריאות תמיכה.

 

 

נקודתית עבור חנות ספרים

כיצד אם כן מערכת CRM עשויה לסייע לעסק שמוכר ספרים? לעסק שחשוב לו להציע מבצעים, להתנהל נכון מול החזרים ולהעניק ללקוח בדיוק מה שהוא מחפש (למשל עדכון לגבי ספר שהגיע למדפים לאחר תקופת המתנה ארוכה)? ובכן המערכת מסייעת לתעד שיחות של לקוחות ויומנים, מסייעת לחייב לקוחות ללא טעויות שמשאירות טעם רע, מונעת את הצורך לרכוש מספר תוכנות מקבילות, מסייעת לתעדף משימות ואף מאפשרת לשייך משימות לעובדים מסוימים, בהתאם לכישורים. מה עוד? מערכת CRM מסייעת להכין תזכורות יעילות ולתקשר בצורה יעילה מול ספקים, מסייעת להבין האם הלקוח שעומד מולנו לקוח קבוע, חדש (או חוזר), מסייעת לתעד מה וכמה נמכר לאורך החודש/השנה וכדומה.

התייעלות שמובילה לחיסכון

רבים שומעים על יעילות המערכת מעסקים אחרים, אך עדיין חוששים להסתייע בה, ולכך ניתן למצוא מגוון של סיבות. יש עסקים שמוצאים בתוכנות החדשות איום טכנולוגי. יש עסקים שמבקשים להימנע מהוצאות נוספות. יש עסקים שבסה"כ מרוצים מההתנהלות הנוכחית וכדומה. עם זאת, חשוב לדעת שכל עוד בוחרים בתוכנה שנחשבת איכותית, לא רק שלא מדובר בעלות נוספת, אלא שמדובר בחיסכון (נמנעים מלאבד לקוחות, זוכים ביתרון יחסי על פני העסקים המתחרים ואף מייעלים את המשאבים הקיימים). מעבר לכך, טוב לדעת שהתוכנה מאוד קלה ללמידה, ההתקנה מהירה והעלות החודשית אינה יקרה.

ורסטילי ונוח להתאמה

לבסוף נציין שמבחינת עלות חודשית, טוב לדעת שרוב החברות מציעות מגוון מסלולים, ואף ישנה היתכנות לבנות את "ארגז הכלים" באופן עצמאי, כלומר ניתן לבחור אלו שירותים אכן נחוצים, וזאת בהתאם להיתכנות ולצרכים של העסק. באופן שכזה משלמים רק על מה שבדיוק נחוץ, ובמקביל יודעים שאם הצרכים ישתנו, יתאפשר להתאים את מערך השירותים – הכול מאוד ורסטילי, יעיל ונוח להתאמה. מכאן שאם רוצים לדעת להציע ללקוח בדיוק מה שהוא מחפש, להפגין שירות לקוחות ברמה מאוד גבוהה, להסיק מסקנות נחוצות בהתאם למגוון דו"חות (שניתן להפיק בלחיצת כפתור), להקל על מערכת ניהול חשבונות, או אם מבקשים לתפוס את הלקוח לפני שהוא פונה למתחרים, מוטב לעצור להבין כיצד מערכת ניהול חשבונות עשויה לסייע גם לכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד